Bývalí hokejisté Teplic budou prvním týmem, který v novém Zimáku bude hrát hokej společně s legendárními  hráči Litvínova. Slavnostní úvodní buly jim vhodí v 17.30 hodin primátor města Hynek Hanza.

V Teplicích otevírají nové prostory pro sportování. „A budeme mít svůj zimní stadion. I když si řada lidí myslela, že ten původní, místo kterého dnes stojí Kaufland, patřil také městu. Jenže to nebyla pravda,“ říká bývalý primátor a současný zastupitel Teplic Jaroslav Kubera. Za nový Zimák město z vlastních peněz vytáhlo přibližně 230 milionů korun. Postavila ho společnost Syner Liberec.

Slavnostní otevření bude ve středu odpoledne s doprovodným programem. Kromě zmíněného hokejového zápasu spojeného s autogramiádou hráčů se veřejnost může těšit na ukázky dětského hokeje a také krasobruslení. Vše vypukne v 17 hodin. Program uzavře veřejné bruslení od 19 do 22 hodin.

Zimní stadion, pro který město zvolilo výstižné pojmenování Zimák, stojí na bývalém parkovišti, které sloužilo pro stávající sportovní halu. S tou má nová ledová aréna propojené zázemí. Tribuny pojmou 464 diváků, k tomu je dalších 7 vyhrazených míst pro imobilní návštěvníky. V útrobách je 10 šaten pro sportovce s kapacitou 22 míst a jedna velká místnost pro ty, kteří se budou převlékat na veřejné bruslení. Součástí Zimáku je také ubytovací část s kapacitou 30 lůžek.

„Při plánování se uvažovalo tak, aby sem mohl přijet na soustředění celý tým a měl plné zázemí na jednom místě, včetně ubytování,“ řekl při zahájení stavby ředitel sportovního zařízení Jan Kerner.

MÍSTA PRO AUTA

Podle Šárky Marešové z investičního oddělení teplického magistrátu bude i kde parkovat, přestože Zimák svými rozměry zabral původní plochy pro stání aut. „Parkovacích míst bude pro sportovní halu a zimní stadion v součtu 198 pro osobní automobily a 4 pro autobusy,“ vypočetla Marešová.

Stavba ledové arény trvala 16 měsíců. Konečná částka 228 milionů korun je o 1,5 milionu nižší, než byla původní vysoutěžená cena. Rozměry ledové plochy 56 x 26 metrů splňují kritéria Mezinárodní federace ledního hokeje i většiny hokejových soutěží dle parametrů Českého svazu ledního hokeje. Kvůli malé kapacitě hlediště se tu ale nemůže hrát extraliga a 1. liga.

V Teplicích se naposledy hrál hokej před 10 lety, kdy ještě fungoval předchozí zimní stadion. Soukromník ale do něj už nedával peníze, takže zchátral. K zemi padl v roce 2016.