„Lyže a všechno potřebné vybavení na ně půjčujeme, děláme i servis,“ hlásí Václav Otec z půjčovny lyží Ski Mikulov, která je součástí Sport centra Bouřňák.

Pro člověka, jenž lyžuje týden v roce jsou půjčovny logickou volbou.
„Kupovat lyže kvůli pár dnům na horách se zrovna dvakrát nevyplatí. Výhodnější je navštívit půjčovnu,“ říká Václav Otec.
V půjčovně a servisu Ski Mikulov přijde týdenní zápůjčka lyží na zhruba tisíc korun. A zájem je velký.

„Chodí sem Češi, Němci, školáci a i dospěláci. Buď si vybavení půjčí, nebo si ho dají do servisu. Kontrola vázání, nabroušení netrvá více jak dvacet minut. Jsme tady ve dvou, takže to jde rychle,“ pronesl Otec z půjčovny, která sídlí v blízkosti sjezdovky slalomáku na Bouřňáku.

A to že je ve Ski Mikulově z čeho vybírat dokazují čísla: mají tam sto párů lyží (převážně značky Fisher), nespočet hůlek, helmy a snowboardy.
Unikátem jsou lyže a boty pro nejmenší. „Lyže máme od sedmdesátek. To vede málokdo. I pro toho nejmenšího prcka máme vybavení,“ chlubí se Václav Otec.

Carvingy vedou

Na sjezdovkách kralují carvingy. Půjčovny tento trend kopírují. Klasická „prkýnka“ patří už do historie. „My už půjčujeme jenom carvingy, klasiku u nás nenajdete,“ dodal Otec.

To, že jsou půjčovny v kurzu si všiml i vedoucí lyžařské školky na Bouřňáku Miroslav Pleva. „Rodiče můžou přivézt dítě k nám bez vybavení a jednoduše si ho půjčí. Je to praktické,“ myslí si Miroslav Pleva.
Minulou sezonu se více půjčovaly snowboardy, letos mají prim lyže. „Ze 60 procent půjčujeme lyže ze 40 prkna. Minulý rok to bylo naopak,“ uvedl Václav Otec z půjčovny Ski Mikulov.