„Bude to nezanedbatelný zdroj příjmů do naší pokladny. Přestupky se teď začnou vybírat. Hodně lidí bude asi nemile překvapeno“ upozorňuje dubský starosta Petr Pípal.
Vybíráním pokut za rychlou jízdu si město Dubí přijde na miliony. Minimální sazba za překročení rychlosti v obci činí 1 500 korun. Za předpokladu, že by se podařilo městu dostat peníze za pokuty a lespoň od poloviny z uvedených 13 tisíc hříšníků a s využitím minimální sazby by si dubská pokladna přišlo na téměř 10 milionů korun. A to je zatím řeč jen o tříměsíčním provozu. Dá se předpokládat, že až vejde radar do povědomí lidí, počet přestupků se sníží. O to také jde, aby lidé jezdili bezpečněji.
Zkušenosti však ukazují, že někteří řidiči jsou nepoučitelní. Někteří zase budou projíždět Dubím poprvé a padesátikilometrová rychlost z kopce pro ně bude problém. Kdo tedy chce jet rychleji, ať si to zaplatí. Radar zaznamenává rychlosti vyšší než 60 km/h.
Ředitel městské policie Tomáš Pykal vysvětlil, proč mezi hříšníky kupodivu není příliš Němců. Němci jsou podle něj ze své země již zvyklí na čáru na silnici, která označuje začátek měřeného úseku. Když ji spatří, zpomalí, protože o radaru vědí.