Jak uvedl po skončení jednání na facebookovém portále s názvem Teplice zachraňme Činoherák Petr Měsíc, člen rady města Teplice: „Je to velmi nadějná a pozitivní zpráva pro další případná jednání." Primátor Jaroslav Kubera už předtím řekl, že jako první se nabízí možnost dát prostor v některém z teplických kulturních zařízení (třeba kino nebo divadlo) a nechat zde odehrát ústecké studio své představení. „Ověřili bychom si tím, kolik by přijelo Ústečáků do Teplic," uvažuje Kubera. O možnosti působit v sousedních Teplicích, se začalo hovořit hned poté, co vedení Ústí rozhodlo o likvidaci stávajícího Činoherního studia a vzniku nového, již ale jako vlastní příspěvkové organizace města.

Kubera při jednání s představiteli činoherního studia nabídl divadelníkům prostory Aktual klubu. V suterénu stávajícího Krušnohorského divadla, dříve fungující jako kino.

Klub Aktual by se ale nejprve musel opravit. Rekonstrukce by přišla zhruba na 20 milionů a trvalé zázemí by v něm mohli mít herci nejdříve tak příští rok.

Vše je ale v začátku. Teď je zatím podstatné, jak to dopadne v Ústí. Představitelé činoheráku považují nabídku Teplic za dobrou podporu.