Vzpomínku na tehdejší závody deníku poskytl automobilový fotograf Bořivoj Chaloupka, který do Teplic na Rallye Sklo Union zajížděl pravidelně se svým fotoaparátem. Zachytil vozy na technických přejímkách, při startu na náměstí i u stadionu, přejezdech mezi rychlostními zkouškami, ale také na měřené trati při ostré jízdě. 

"Jezdíval jsem do severočeského lázeňského města od roku 1979 prakticky až do předrevoluční doby. Ty nejúžasnější vzpomínky mám ale na moje první teplické soutěže, kdy jsem jako úplný amatér, podupával chladem po nocích při čekání na průjezd aut, všude chodil pěšky nebo jezdil vlakem a autobusem," napsal v jedné své vzpomínce zveřejněné na stránkách motoristického portálu ewrc.cz.

Archivní záběry z dřívějších ročníků Rallye Sklo Union Teplice.
Rallye Sklo Union opět v Teplicích. Včetně jedné rychlostní zkoušky plné zatáček

Vzpomínku na dřívější motoristickou soutěž připravuje do Teplic na červen akci dlouholetý automobilový komisař Milan Vobruba ze Žalan. Na sobotu 26. června chystá městem Teplice podpořenou akci Legendy Rallye Sklo Union Teplice.

Výstava závodních vozů bude na náměstí Svobody, vložená rychlostní zkouška po šedesátikilometrovém okruhu trasy závodu v Krušných horách bude v zatáčkách z Oseka na Dlouhou louku. Rallye Sklo Union Teplice se na Teplicku a okolí jezdilo v 70. a 80. letech jako jeden ze závodů republikového seriálu. Po desítkách let se jako vzpomínka vrátí závodní auta na náměstí Svobody do centra města.