Obrovské plakáty se nacházejí třeba v Klíšské ulici, hned vedle Špitálského náměstí, nebo na Střekově ve Varšavské ulici, u plochy, kde stávají cirkusy.

To ale není vše. Další billboard, jenž si dělá z primátorky Řápkové nepokrytě legraci, se ještě nachází na rohu domu, u kruhové křižovatky před střekovskou STZ, bývalou Setuzou. Ten má ale odlišný text. „Stejný metr na všechny, aneb magistrou práv tři týdny!“ píše se tu s tím, že Řápková je expresní student.

Sama Řápková o plakátech nevěděla. Alespoň to tvrdí médiím. „Jednoznačně se potvrzuje, že začíná špinavý předvolební boj. Podobné billboardy v minulosti pocházely z dílny sociální demokracie,“ sdělila písemně po pěti hodinách od dotazu Deníku.

Kolemjdoucí mají z plakátů většinou legraci. „Nadrobila si to sama,“ myslí si třeba Václav Machura. „O co jí jde? Jestli studovala poctivě, tak ať ukáže svou práci, index a tak dál a má klid. Pak může kopat kolem sebe, no nemám pravdu?“

Zároveň se okamžitě objevila fáma, že za plakátem stojí ČSSD. Údajně to má být pomsta za podobný plakát, jehož se stal obětí Petr Benda, krajský radní a zároveň předseda krajské organizace ČSSD. Na „jeho“ plakátu bylo napsáno mimo jiné „… nákup za babku, prodej za baťoh…“ a zároveň zveřejněno jeho telefonní číslo.

Jak se Ústeckému deníku podařilo zjistit, za billboardem s Řápkovou stojí stejné agentury, jako za plakátem s Bendou. Tedy Europlakát, ten billboardy vylepil a Media Flow, která je graficky zpracovala. Deník to zjistil poté, co jeho figurantka zatelefonovala do Media Flow s tím, že má zájem o jejich služby. Agentura pak v hovoru potvrdila oba plakáty jako své reference. Kdo si to objednal se už zjistit nepodařilo.

Že by ovšem billboard s Řápkovou měla být pomsta Benda odmítá. „Plakáty s paní Řápkovou jsou jejím problémem, jako ty se mnou mým. Já jsem učinil právní kroky s návrhem na předběžná opatření, soud mi vyhověl,“ dodal. „Dál bych o tom nerad mluvil.“

Straničtí kolegové chomutovské primátorky jsou ve svých názorech na obří inzerát nejednotní. Třeba Petr Gandalovič, poslanec za Ústecký kraj si myslí, že to patří k práci politika. „Jsme politici a budeme si muset na podobné útoky zvyknout,“ řekl. Naopak ústecký primátor Jan Kubata s billboardy nesouhlasí.

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.