Na mušku si strážníci Městské policie vDubí na Teplicku vzali diskotéku Stará pošta, kde se nejčastěji schází tamní mládež.

Podle šéfa dubských strážníků Tomáše Pykala šlo ohistoricky první podobnou akci, do které se zapojilo celkem dvanáct městských a dva státní policisté.

„VDubí máme tři podniky, kde se nejčastěji schází mládež a kde, jak máme poznatky, pijí ialkoholické nápoje. Proto jsme se zatím zaměřili na první znich. Vpodniku, kde se po dvaadvacáté hodině bavilo přibližně dvacet lidí bylo šest návštěvníků mladších osmnácti let. Pouze dvěma znich, ale digitální speciální přístroj na zjišťování množství alkoholu vdechu prokázal popíjení alkoholu. Šlo odva místní chlapce ve věku čtrnáct a sedmnáct let,“ řekl ktomu velitel dubských strážníků TomášPykal.

Policejní zákrok na diskotéce sledovali plnoletí hosté se škodolibou radostí.

„Jo jo, pít před osmnáctými narozeninami se holt nevyplácí. To je správné, že takové kontroly děláte,“ řekl ironicky na adresu policistů jeden zmladíků. Do smíchu příliš nebylo kontrolovaným ale ani personálu diskotéky. Barmani totiž museli vysvětlovat, proč školákům prodali alkohol. „Pro pivo si přišel jejich starší kamarád. Nedá se to uhlídat, jestli si pivo vypil sám, nebo ho potají někomu nedal,“ bránila se barmanka.

Čtrnáctiletý školák po kontrole nadýchal 0,3promile alkoholu. Starší mladík měl pak 0,69promile. „Oba neplnoletí chlapci skončili na naší základně, kde jsme snimi sepsali úřední záznam a poté chlapce převezli domů krodičům.“ „Šel jsem na párty skamarády. Zapíjel jsem pak nějaké trable. Doma nevěděli kam jsem šel. Slíbil jsem, že budu do jedenácti doma,“ řekl školák policistům na služebně. Když ho poté strážníci předali rodičům čekala na něj doma důrazná rodičovskálekce.

Sedmnáctiletý mladík poté tvrdil, že na diskotéku přišel krátce předtím, než tam dorazila policie. „Napil jsem se doma. Piji celkem pravidelně, ale nejsem žádný alkoholik. Je to vždy jen pár piv. Máma je hodně proti tomu, abych pil. Vždy si ale dám tak tři čtyři piva,“ svěřil se chlapec. Ion pak musel spolicejní hlídkou domů. Strážníci navíc ocelé věci budou informovat také pracovníky sociálního odboru radnice aškolu.

Na podobné akce na požívání alkoholu neplnoleté mládeže se strážníci vDubí budou zaměřovat ivbudoucnu a to vnepravidelných časech. „Cílem je preventivně působit nejen na mládež, ale ina personál těchto podniků. Rádi bychom docílili, aby se děti vDubí alkoholu už ani nedotkly,“ přeje si šéf tamních strážníků Pykal. Stejného názoru je idubský starosta Petr Pípal. „Je to další zkroků na úrovni prevence kriminality. Požívání alkoholu mládeží vnímáme jako velký problém. Podobné akce se budou vDubí opakovat.“ Ve střehu by měli být ialkohol popíjející řidiči.