Zrekonstruované prostory bude policie využívat zároveň jako preventivní místnost, která se sem přestěhovala z Mrštíkovy ulice od bývalého Oka.
V recepci se budou střídat dva civilisté, kteří budou první kontaktní osobou pro lidi, kteří přijdou, buď se poradit a nebo oznámit trestnou činnost. Ve zrekonstruovaném areálu části bývalé mateřské školy v Trnovanech, kde obvodní oddělení sídlí, jsou také nové místnosti pro výslechy a pro sepisování protokolů.
K rekonstrukci došlo v rámci projektu P1000, který na modernizaci služeben vyhlásil stát, konkrétně ministerstvo vnitra.
Primárním cílem je zlepšit stav policejních stanic a změnit pracovní prostředí pro policisty. Policejní služebna by měla být místem důvěry a bezpečí. Důležité je proto zlepšení prostředí pro oběti kriminality a občany, aby se nemuseli bát na služebnu přijít.
„Projekt přinesl příjemnější pracovní prostředí a hlavně nám všem zvedl sebevědomí, když občany budeme přijímat v hezkém prostředí nové recepce,“ komentuje Vít Pech, vedoucí oddělení Trnovany. Zahájit provoz by měla nová recepce se začátkem prázdnin. Budeme informovat.