V těchto dnech odcizil bezpečnostní kameru a čidlo z panelového domu, nebo se vloupal do kanceláře, ze které si odnesl dvě tiskárny, skartovačku, svítilnu a další věci. Má na svědomí i vloupání do prodejny obuvi, kde odcizil deštníky, peněženky, tašky, kabelky a finanční hotovost a vykradení bytu, ze kterého zmizel tablet, náramkové hodinky, videokamera a šperky celkem za téměř 60 tisíc korun.

Poté, co byl obviněn z přečinů krádeže a porušování domovní svobody, byl propuštěn na svobodu. Hned další den se ale dopustil další krádeže, vnikl do suterénu panelového domu, kde se vloupal do několika sklepních kójí, ze kterých odcizil monitor k počítači a balení plovoucí podlahy a obkladů.

Na kontě má i další vloupání do sklepů, kde z pěti kójí odnesl různé elektrické i ruční nářadí, vánoční stromek, kočárek, televizní anténu, nebo višňové džemy. Kromě objektů v jednom případě vykradl i zaparkované auto, ze kterého odcizil sadu vrtáků a vojenský nůž.

Poslední zatím prokázané krádeže se dopustil v noci na středu, kdy se vloupal do dvougaráže, ze které poškozenému zmizelo značné množství nářadí, montérky, vysavač, žárovky, stříkací pistole a další cenné věci.

Během uplynulých dvou týdnů stihl nakrást věci za více jak 150 tisíc korun, poškozením cizího majetku pak způsobil patnáctitisícovou škodu. Vyšetřovatel ho obvinil z přečinů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, pokud bude soudce akceptovat náš návrh na umístění obviněného do vazby, bude na přelíčení, v rámci kterého mu může být uložen až pětiletý trest odnětí svobody, čekat za mřížemi.(dav)