Deníku to řekl Roman Dobeš, předseda Okresního soudu v Teplicích, jehož státní zastupitelství věc dozoruje.

„Záležitost je v přípravném řízení. Obviněný během vyšetřování požádal o propuštění z vazby, kdy sedmadvacátého prosince mu byla žádost zamítnuta z důvodu, aby nemohl ovlivňovat svědky,“ řekl Dobeš.

Zdeněk Fišer je policejními kriminalisty vyšetřován za údajné pohlavní zneužívání nezletilé dívky. Podle neoficiálních informací měla na policii nahlásit styk nezletilé s ředitelem matka dívky.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o nezletilou osobu a obviněný je v současné době ve vazbě, nebudeme sdělovat k vyšetřování žádné bližší informace,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Podle Pavla Kalába z krajského státního zastupitelství ústeckého krajského soudu mělo ke zneužívaní dojít na území okresu Teplice.

„Proto jsme celou věc předali z ústeckého státního zastupitelství na teplické k dozorování,“ upřesnil Kaláb.

Na obranu ředitele Zdeňka Fišera vznikla v Libouchci petice.

Podle Magdalény Krejčové z petičního výboru, cílem petice je, aby ředitel Základní a mateřské školy v Libouchci mohl nadále setrvat ve své funkci a nebyl z ní odvolán, když bude zproštěn viny.

„Vše vnímáme jako vyřizování si osobních účtů. My, kteří jsme s ním a jeho rodinou trávili mnoho volného času na soutěžích, ve škole i na výletech, jsme si nikdy nevšimli, byť jediného náznaku, že by byl schopen dětem jakkoli ublížit,“ napsala na stránky Deníku Krejčová.

Jak uvedl starosta obce Libouchec Jiří Štěrba, na radnici do této chvíle nikdo petici nedoručil.

„Co jsem slyšel a vím, tak se pod petici podepsalo hodně málo lidí. Vedením školy, než padne ze stany orgánů činných v trestním řízení nějaké rozhodnutí, je prozatím pověřena zástupkyně ředitele školy Dana Březinová,“ řekl starosta.(soch)