„Mohu potvrdit, že na konci června policisté řešili případ tohoto druhu na Děčínsku. Vyhodnotili ho jako přestupek a postoupili na magistrát,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Haňka s tím, že za přestupek je možné udělit pokutu až do výše padesát tisíc korun. Ředitelka rezignovala. „Jsem přesvědčená, že to na mě bylo nastražené,“ řekla Deníku s tím, že na ni chodily v minulosti anonymní dopisy. Teď jí prý někdo nalil alkohol do vody, kterou vypila.
„Když vám někdo do vody nalije vodku, nepoznáte to,“ tvrdí s tím, že zvažuje podání trestního oznámení. Dechovou zkoušku nechal u Zahradníkové provést zřizovatel školky – město Děčín.

„Město Děčín provedlo v souladu se zákonem orientační dechovou zkoušku u paní ředitelky po předchozích upozorněních, která signalizovala podezření na požívání alkoholu v pracovní době,“ uvedla mluvčí magistrátu Romana Silvarová. Rezignaci Zahradníkové na funkci ředitelky potvrdila. „Tuto rezignaci a další postup projedná rada města na svém dalším zasedání,“ dodala mluvčí. Zahradníková řekla, že po této neděli předá svou funkci. Ředitelkou tak bude do 10.července. „Dělám to 39 let, mám rok do důchodu. S lidmi, kteří mě podrazili, už nechci spolupracovat,“ dodává s tím, že se o rezignaci poradila také se svou rodinou.

Případ by zřejmě nevyšel na světlo, kdyby na něj na webu města neupozornili sami rodiče. Právě oni měli na magistrát oznámit, že je ředitelka v ranních hodinách pod vlivem alkoholu.