Na porušení pracovní kázně upozornili její nadřízené rodiče. Alkohol následně potvrdila krevní zkouška, které se ředitelka podrobila dobrovolně. Poté hned podala výpověď.
Jde o uzavřenou záležitost a nikdo se k ní již nechce vracet. Odstoupení potvrdila včera Helena Zámostná, vedoucí odboru školství na teplickém magistrátu. Jak řekla, rada teď bude muset vyhlásit výběrové řízení na novou ředitelku. Do té doby je vedením pověřena její zástupkyně.
Helena Zámostná také uvedla, že je to rozhodně ojedinělý případ. „Za posledních dvaadvacet let, co pracuji v této oblasti, se nic takového nepřihodilo,“ řekla včera na dotaz teplického deníku.
Úředníci magistrátu do školky přijeli v doprovodu strážníků. Právě ti v podobných případech poskytují asistenci. Mají rovněž k dispozici přístroj pro orientační dechovou zkoušku. Nicméně pro oficiální potvrzení je nutný rozbor krve.
Rada města, coby zřizovatel předškolního zařízení, teď bude vybírat nové vedení pro uvedenou mateřskou školu v Proseticích. Ta sídlí v relativně problémové lokalitě lázeňského města, sídlišti Prosetice. Nejednou museli strážníci z okolí mateřské školy odstraňovat použité injekční stříkačky. Přislíbeny byly ze strany policie častější kontroly prostoru, zda se zde nezdržují drogově závislí občané.
Alkohol na pracoviště nepatří, shodují se ředitelé námi oslovených firem v teplickém okrese. Některé společnosti si sami kontrolují své zaměstnance, zda nechodí do práce pod vlivem alkoholu.
Například Severočeské doly Bílina nebo také třeba společnost Veolia Transport Teplice. Vedení dopravní firmy, která v Teplicích zajišťuje městskou dopravu, namátkově nechává řidičům ve službě dýchnout do přístroje, který na přítomnost alkoholu poukáže. Provinilcům pak hrozí velké postihy.