ČTK to potvrdila policie i zástupci politických stran.
Volby se opakují hlavně kvůli „nakupování“ voličských hlasů během řádných komunálních voleb loni v říjnu. V Krupce soud zrušil hlasování pouze ve třech okrscích (5, 8 a 9), a to kvůli organizovanému „svážení“ voličů, a nikoli kvůli kupování hlasů.

Policie počítá s tím, že bude určitě posílená hlídková činnost. Konkrétní opatření teprve vedení policie připravuje. Bude to tak i v Krupce, pokud se zde budou volby konat. Policie ještě čeká na rozhodnutí Ústavního soudu, který se má dnes zabývat podnětem politických subjektů z Krupky o odkladu voleb. Teplický policejní mluvčí Daniel Vítek uvedl, že pokud se zde volby konat budou, policejní hlídky se v součinnosti se strážníky budou snažit především zadokumentovat porušení platných zákonů.

K monitorování situace se chystají i zástupci politických stran. Lídr místní kandidátky Věcí veřejných Pavel Horák, jenž vystupuje za politické subjekty, které si stěžovaly na nakupování hlasů, tvrdí, že strany budou mít v ulicích a kolem volebních místností své hlídky. Pomoc prý přislíbili i studenti. Budou vybaveni fotoaparáty. Horák dodal, že dohlížet možná přijedou i zástupci Transparency International.