Aukce proběhla elektronicky a pořádalo ji teplické pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Přestože se jednalo pouze o repliky historických zbraní, strhl se o ně během dražby boj. Podle informace z tiskového odboru úřadu zájemci šestnáctkrát mezi sebou zvyšovali cenu. Celková částka získaná prodejem těchto replik historických zbraní činí 15 600 korun a stane se příjmem státního rozpočtu.

Úřad sbírku získal jako jmění po zemřelém 65letém muži z Teplic. Jeho děti takové dědictví odmítly. Sbírka čítala dva dekorativní meče o délce asi 90 cm, dvě dekorativní šavle o délce asi 80 cm a tři historické pistole. „Takovéto předměty jsou spíše raritou v našich aukcích. Běžné jsou nemovitosti, auta nebo třeba osobní předměty a věci užívané v domácnostech,“ řekla Deníku mluvčí úřadu Michaela Tesařová. Ze sbírek to pak jsou zejména obrazy.

Oprava koryta Bystřice.
OBRAZEM: Břehy Bystřice v Kozlíkách už drží stovky nových kamenů

Zájem je během aukcí také o pozemky. Přesně před rokem se podobou aukcí podařilo státu například prodat pozemek o výměře 4 150 metrů čtverečních ležící v katastrálním území Duchcov na Teplicku. V katastru nemovitostí byl dříve zapsán na neznámého vlastníka. ÚZSVM pak při vlastním šetření zjistil, že tento pozemek byl konfiskován dle dekretu prezidenta republiky z roku 1945 a jako jeho poslední vlastník byl uveden Československý stát – Továrna dětských vozidel, národní podnik v Duchcově.

ÚZSVM se jej podařilo prodat hned v prvním kole výběrového řízení s aukcí za kupní cenu o jednu korunu vyšší než stanovená minimální kupní cena, a to za 670 001 korun.