Předchozí
1 z 12
Další

Leden

Před soudem stanula skupina Litevců. Žalují je z přepadení teplického klenotnictví

Ostře sledované líčení začalo v úterý 7. ledna na ústeckém krajském soudu. Stanula před ním skupina Litevců, kteří podle obžaloby přepadli teplické klenotnictví. Těsně před předloňskými Vánoci si z něj měli odnést desítky značkových hodinek za více než 7 milionů korun. Za loupež hrozí všem aktérům jako organizované skupině až 15 let vězení.

Litevci obžalovaní z přepadení teplického klenotnictví před soudem v Ústí n. L.
Před soudem je skupina Litevců. Žalují je z přepadení teplického klenotnictví

V Teplicích začala fungovat nová sociální služba. Zaměřuje se na lidi bez domova

V Denisově ulici v Teplicích začalo fungovat nízkoprahové denní centrum, které nabízí služby pro lidi žijící na ulici. Provozuje ho nezisková organizace Květina. 

Nízkoprahové denní centrum provozuje nezisková organizace Květina, z. s. na adrese Denisova 235/3 v Teplicích – Řetenicích.
V Teplicích začala fungovat nová sociální služba. Zaměřuje se na lidi bez domova

Na radnici visí černá vlajka. Po Teplicích hoří svíčky. Zemřel Jaroslav Kubera

Česká politická scéna v šoku. Nečekaně zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera. Dlouholetý primátor Teplic Senát vedl od roku 2018, předtím byl jeho místopředsedou. Prodělal náhlý infarkt, který se mu stal osudným. Jeho úmrtí potvrdilo na svých stránkách město Teplice. Na radnici zřídilo pietní místo pro vzkazy do kondolenční knihy.

Zemřel předseda Senátu Jaroslav Kubera
Na radnici visí černá vlajka. Po Teplicích hoří svíčky. Zemřel Jaroslav Kubera

Únor

Ředitel Petr Šíla: Chceme zachovat odpočinkový ráz teplické botanické zahrady

Petr Šíla vyhrál na podzim minulého roku výběrové řízení a stal se ředitelem botanické zahrady v Teplicích. Hlavní motivací pro změny v botanické zahradě a zároveň i zadání pro nového ředitele bylo kvalitně vybudované sbírky a zázemí náležitě nabídnout veřejnosti, Tepličanům i turistům.

Petr Šíla, ředitel Botanické zahrady Teplice.
Ředitel Petr Šíla: Chceme zachovat odpočinkový ráz teplické botanické zahrady

FOTO: Lidé se v Teplicích loučili s Jaroslavem Kuberou, dorazil i prezident

Poslední sbohem pro Jaroslava Kuberu se konalo v Krušnohorském divadle. V malém sálu se u katafalku s rakví lidé mohli s bývalým dlouholetým teplickým primátorem a předsedou Senátu v pondělí rozloučit až do 17 hodin.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Kuberou proběhlo v Krušnohorském divadle.
FOTO: Lidé se v Teplicích loučili s Jaroslavem Kuberou, dorazil i prezident

Březen

FOTO, VIDEO: Červený Újezd oslavil v sobotu masopust

Masky prošly v sobotu 7. března ulicemi vsi Červený Újezd na Hrobčicku. Průvod, ve kterém nechyběla starostka Hrobčic Jana Syslová, měl několik zastávek. Na každé na účastníky masopustního veselí čekalo malé občerstvení.

Masopust v Červeném Újezdu u Hrobčic
FOTO, VIDEO: Červený Újezd oslavil v sobotu masopust

Dcera Jaroslava Kubery Vendula: Maminka umožnila tátovi, aby mohl žít svůj sen

Exkluzivně pro Deník: „Táta zemřel za svobodu. Stála mu za to. Nemohla bych být víc pyšnější dcera na svého otce,“ říká na adresu dlouholetého teplického primátora a senátora jeho mladší dcera Vendula Vinšová. "I doma stále pracoval. Jednou mu maminka dala k obědu místo řízku obalený hadr. Byl tak zabraný do sledování televize a čtení novin, že si toho ani nevšiml. Klidně by to snědl. Nebo u nás zazvonila paní, že nemůže sehnat tvaroh, tak s ní táta vyrazil do města, aby se sám přesvědčil. Aby si nemusel půjčovat přeskáče na horách, tak jezdil v menších od sestry. Nohu si chladil ve sněhu, protože ho bolely prsty. Historek bylo hodně". Poodkryla mladší ze sester Kuberových, Vendula Vinšová.

Vendula Vinšová, rozená Kuberová, s tatínkem Jaroslavem
Dcera Jaroslava Kubery Vendula: Maminka umožnila tátovi, aby mohl žít svůj sen

Teplický soud po odvolání opět projednává nenávistné komentáře k prvňáčkům

K soudu v Teplicích se opět vrátila kauza teplických prvňáčků z Prosetic z roku 2017. A to poté, co krajský soud zrušil původní verdikt soudkyně Lucie Yakut, která osvobodila posledního obžalovaného, aniž by ho v původním líčení vloni vyslechla.

Okresní soud v Teplicích.
Teplický soud po odvolání opět projednává nenávistné komentáře k prvňáčkům

Na Teplicku jsou první nakažení. Na koronavirus pozitivně testovali dva lidi

Teplický region se tak připojil k dalším v kraji, kde měl někdo pozitivní test. Bez nákazy zatím v kraji zůstává pouze žatecko-lounský region. Teplická epidemioložka Eva Poláčková Deníku upřesnila, že v jednom případě jde o muže, který byl v přímém kontaktu s nakaženým boxerem Konečným z Ústí. Do teplického okresu jezdil pouze přespávat. Jakmile se dozvěděl o tom, že známý boxer je infikovaný, nastoupil do karantény včetně rodiny. Výtěry měl pozitivní. Žádné bližší osobní kontakty v okrese v dané době neměl. 

Testování na koronavirus. Ilustrační foto.
Na Teplicku jsou první nakažení. Na koronavirus pozitivně testovali dva lidi

Duben

V Bílinské ulici v Duchcově hořelo ve sklárně, praskla tam vana

FOTO, VIDEO: Desítka hasičských jednotek vyjela v pondělí dopoledne 13. dubna do sklárny v Bílinské ulici v Duchcově, kde praskla vana na tavení skla. Horká hmota tekla do sběrné jímky. Podívejte se na video. Kouř byl vidět ze širokého okolí. Příčina požáru v šetření. Hasiči se musejí v místě požáru střídat, protože tam je vysoká teplota. Pak se musejí také ochlazovat. 

Prasklá tavicí pec ve sklárně v Duchcově.
V Bílinské ulici v Duchcově hořelo ve sklárně, praskla tam vana

V zámeckém rybníku v Teplicích opět plavou ryby. Byl odbahněný

Obnova vodní plochy v zámeckém parku v Teplicích stála město sedm milionů korun. Dolní rybník v zámeckém parku v Teplicích po revitalizaci spojené s náročným odbahněním ožívá. Rybáři sem v těchto dnech vrátili ryby.

Dolní zámecké rybník v Teplicích, po revitalizaci
V zámeckém rybníku v Teplicích opět plavou ryby. Byl odbahněný

Při nehodě u Tuchlova na Teplicku zemřeli tři pracovníci údržby silnic

Tragická nehoda se odehrála ve čtvrtek 16. dubna dopoledne na cestě mezi Bílinou a Teplicemi, u přemostění u Tuchlova. Další lidé skončili v nemocnici. Došlo ke střetu kamionu s dvěma auty údržby silnic, vůz srazil pracující silničáře.

Tragická nehoda kamionu a dodávky u Tuchlova.
Při nehodě u Tuchlova na Teplicku zemřeli tři pracovníci údržby silnic

Květen

Zemřel bílinský rodák Miloslav Stingl

Bílina se zahalila do černého. V pondělí 11. května zemřel jeden z jejích nejslavnějších rodáků a držitel titulu čestný občan Miloslav Stingl. Letos by slavnému spisovateli, cestovateli a etnografovi bylo 90 let. Právě k významnému životnímu výročí 90 let se měl věhlasný autor populárně - naučné literatury do své rodné Bíliny opět podívat.

Fotografie ze slavnostního předávání čestných občanství města Bíliny v roce 2011 třem významným osobnostem, kterými byli Čestmír Duda, Miloslav Stingl (uprostřed) a Karl - Heinz Plattig.
Zemřel bílinský rodák Miloslav Stingl. Jak na něj vzpomínají přátelé z regionu?

Kuberu zabil infarkt, ukázala pitva. Nad protokolem ale kroutí rodina hlavou

Bývalý teplický primátor a předseda Senátu Jaroslav Kubera zemřel na infarkt. Poté, co rodina po třech měsících konečně obdržela pitevní protokol, to oznámila dcera Vendula Vinšová. Nad pitevním protokolem ale kroutí rodina hlavou. Srdce měl prý v pořádku.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera poskytl 21. listopadu v Praze rozhovor Deníku.
Kuberu zabil infarkt, ukázala pitva. Nad protokolem ale kroutí rodina hlavou

Teplický učitel Jiří Řehák dostal cenu za lidskost. Pocta ho překvapila

Cenu Vladimíra Jochmanna letos získal pedagog teplického gymnázia. Učitel na gymnáziu, organizátor studentských expedic do Banátu, koordinátor pomoci krajanům v Rumunsku a Srbsku. Také příležitostný chalupář v Tisé, kde občas pořádá akce pro místní. To všechno je 53letý Jiří Řehák z Teplic. Za několikaleté aktivity spojené s povoláním pedagoga obdržel v těchto dnech Cenu Vladimíra Jochmanna, kterou každoročně pro významné učitele uděluje Vzdělávací nadace Jana Husa. Ocenění navrhl ředitel Gymnázia Teplice Zdeněk Bergman, a to zejména za Řehákovu lidskost, se kterou přistupuje k výchově svých žáků. 

Jiří Řehák
Teplický učitel Jiří Řehák dostal cenu za lidskost. Pocta ho překvapila

Červen

Teplické ulice brázdí nový trolejbus. Na baterie

Pět nových dvanáctimetrových trolejbusů pro MHD v Teplicích vyrobili v plzeňské Škodě Electric. Stály přibližně 80 milionů korun. Jde o nízkopodlažní parciální vozy typu 32Tr. Svým vybavením nabízí cestujícím maximální pohodlí. Do vozidla se vejde až 95 cestujících. Vůz je mimo jiné vybavený moderním informačním systémem, USB porty pro dobíjení mobilních zařízení. Standardní výbavou jsou pohodlná sedadla. V Teplicích mají s novou dodávkou celkem deset těchto strojů.

Nový trolejbus v teplických ulicích. Vybavený je baterií, takže dokáže jezdit i tam, kde nejsou natažené troleje.
Teplické ulice brázdí nový trolejbus. Na baterie

Příliš drahý, tunel v Bílině je nejistý. O podzemní variantě rozhodne vláda

Podzemní varianta průtahu Bílinou ekonomicky nevychází. Ředitelství silnic a dálnic bude chtít pro záměr stavby dvoutubusobého tunelu získat podporu vlády. Očekávané se potvrdilo. Vypracované finanční i dopravní analýzy ohledně tunelu pod Bílinou dopadly negativně. Dva levnější protisměrné pruhy pod Bílinou husté dopravě nepomohou. Tunel musí mít kvůli předpokládané kapacitě v důsledku dopravy na příjezdových cestách z obou stran dva samostatné tubusy a v nich dva provozní pruhy v každém směru. Jenže taková varianta podle aktuálních ekonomických propočtů, které získalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), není příliš reálná z finančního hlediska.

Ilustrační foto.
Příliš drahý, tunel v Bílině je nejistý. O podzemní variantě rozhodne vláda

Novým senátorem za Teplicko je primátor Hynek Hanza. Dokončí období za Kuberu

Nástupcem Jaroslava Kubery (ODS) v Senátu bude teplický primátor Hynek Hanza (ODS), který porazil ředitele teplického gymnázia Zdeňka Bergmana (nestraník za Senátor 21). Vítěz získal 57,17 % hlasů, jeho soupeř 42,82 %. Účast v druhém kole byla 9,26 procenta, platných hlasů voliči odevzdali 9274. V prvním kole byla volební účast 15,79 procenta. Druhé kolo voleb se konalo 12. a 13. června.

Novým senátorem za Teplicko je primátor Hynek Hanza
Novým senátorem za Teplicko je primátor Hynek Hanza. Dokončí období za Kuberu

Červenec

FOTO: V Dubí na nádraží mají nový pomník. Připomíná nákladní dopravu v regionu

Nákladní dopravu na regionálních tratích připomíná od konce června nový pomník, který odhalili nadšenci na vlakovém nádraží Dubí. Přeprava nákladů po této trati přes Dubí, Mikulov a Moldavu do Saska byla hlavní příčinou celé kolejové stavby.

„Na paměť nákladní dopravy na našich lokálkách”, to je nový pomník na nádraží v Dubí.
FOTO: V Dubí na nádraží mají nový pomník. Připomíná nákladní dopravu v regionu

Mladí krasobruslaři se sjeli do Teplic, na setkání se jim věnoval Tomáš Verner

/FOTO, VIDEO/ Teplice hostily letní krasobruslařské soustředění s mistrem Evropy Tomášem Vernerem. Dril, dril a zase dril. Pět dnů od 7 do 19 hodin na ledě Zimáku, v sousední sportovní hale, na beachvolejbalových kurtech a také na přilehlém atletickém hřišti. Využité byly také prostory pro stravování a přilehlá hotelová i relaxační část. Sportaréna na Stínadlech v Teplicích hostila osm desítek účastníků krasobruslařského kempu Akademie Tomáše Vernera.

Letní krasobruslařské soustředění s Tomášem Vernerem v Teplicích.
Mladí krasobruslaři se sjeli do Teplic, na setkání se jim věnoval Tomáš Verner

Srpen

Teplický rekord je uznaný. Po celé republice bylo 49 pikniků

Podařilo se. Lidé po celé republice uspořádali celkem 49 pikniků. Na popud teplického spolku. Teplický spolek Spolu proti samotě se dostal do České knihy rekordů. A to díky piknikům, které pořádá už od loňska přes léto každou neděli v Zámecké zahradě. V neděli 2. srpna takto poprvé propojil celou naší republiku, čímž vytvořil nový český rekord. Hromadného posezení na trávě se zúčastnilo 995 lidí na 49 místech po celém Česku. Potvrdila to Agentura Dobrý den, která české rekordy spravuje.

Pokus o rekord. Piknik Spolku Spolu proti samotě v neděli 2. srpna v Zámecké zahradě v Teplicích.
Teplický rekord je uznaný. Po celé republice bylo 49 pikniků

Hradiště má nové srdce. Je z bronzu a bije tónem A1

Seznamte se. Váží 512 kilo, je z bronzu a do kraje lemovaného vískami Lhenice, Mošnov, Bukovice a z druhé strany pak na Lysec, Lbín a Pytlíkov umí vyslat čistý tón označený jako A1. Přesně takový je nový zvon, který po více než sto letech v neděli zavěsili zpět do věže kostela v malebném Hradišti, jež jako malá víska spadá pod obec Bžany. Místní aktivisté, kteří návrat kovového skvostu zařídili, z toho mohou mít dvojnásobnou radost. Návratem kostelního srdce do Hradiště zároveň zachránili starobylý zvon, který po dlouhá léta ležel ladem na podlaze v bílinském kostele.

Zavěšení nového zvonu do kostelu v Hradišti na katastru obce Bžany.
Hradiště má nové srdce. Je z bronzu a bije tónem A1

Září

OBRAZEM: Slavnosti v Proboštově nabídly kolotoče, rybolov i odhalení sochy

Součástí slavností bylo odhalení dřevěné sochy Probošta, patrona obce. Socha stojí kousek od kapličky na náměstí před úřadem. Děti si mohly na slavnostech zasoutěžit o ceny a nebo se vyřádit na kolotočích. U rybníku si děti vyzkoušely chytání ryb. Na dospělé čekal hudební program.

Slavnosti v Proboštově
OBRAZEM: Slavnosti v Proboštově nabídly kolotoče, rybolov i odhalení sochy

Tři požáry během pár dní zaměstnaly hasiče na Teplicku. Na žháře to nevypadá

Areál psího cvičiště v Duchcově, sklad papírny v Novosedlicích a továrna na výrobu ubrousků v Košťanech. Tři velké požáry, které během pouhých 24 hodin prověřily v uplynulém týdnu hasiče na Teplicku. Zásahy byly náročné nejen pro hasiče, ale také z hlediska množství použité techniky. Plameny ani na jednom z míst nikoho nezranily, způsobené škody však budou vysoké.

Požár haly s papírem v Košťanech.
Tři požáry během pár dní zaměstnaly hasiče na Teplicku. Na žháře to nevypadá

U Úpořin na Teplicku vykolejil nákladní vlak. Nehoda přerušila provoz na trati

Při karambolu se nikdo nezranil. Vlak jel s uhlím z Bíliny směrem na Ústí nad Labem. Vykolejil na železničním přejezdu, mimo koleje skončilo několik vagonů, z toho tři se převrátily. "Vykolejily čtyři plně naložené vozy nákladního vlaku," uvedl tiskový mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. 

U Úpořin na Teplicku vykolejil nákladní vlak.
U Úpořin na Teplicku vykolejil nákladní vlak. Nehoda přerušila provoz na trati

Bílinou otřásl výbuch v policejním muničním skladu, exploze byla slyšet daleko

V úterý 15. září po poledni došlo k explozi v muničním skladu v Bílině v Chudeřicích. Vjezdy do města byly uzavřeny, na místo mířily hasičské jednotky. Probíhala také evakuace lidí z okolí. Naštěstí se nikdo nezranil. Případ si převzala inspekce, dosud neuzavřela vyšetřování. 

V Bílině vybuchl muniční sklad.
Bílinou otřásl výbuch v policejním muničním skladu, exploze byla slyšet daleko

Říjen

Kriminalisté prošetřují smrt dítěte v Teplicích.

Vyšetřují násilný trestný čin. K tragédii došlo v Teplicích v neděli 11. října. Podle teplického soudce Miroslava Čapka se v případě mrtvého dítěte jedná o vraždu. A to dost brutálním způsobem. Dotyčného soud poslal do vazby. Malou holčičku měl zranit přítel matky, který byl v tu dobu opilý. Dítě mělo mít kromě poranění hlavy i zlomeniny a podlitiny po celém těle. Policie podezřelého muže zadržela na místě, než skončil za mřížemi, musel absolvovat detoxikaci ve zdravotnickém zařízení.

Vazební jednání v Teplicích. Soud ve středu 14. října rozhodoval o vazbě pro muže, kterého policie obvinila z usmrcení ročního dítěte.
Muže, který má mít na svědomí smrt batolete v Teplicích, poslal soud do vazby

Cestovatel Stingl má v rodné Bílině sochu. V obleku a s indiánskou čelenkou

Miloslava Stingla připomíná v jeho rodné Bílině nová socha. Na památku etnografa, cestovatele a spisovatele ji město usadilo v Břežánské ulici, kde před lety stával jeho rodný dům. Řezbář umělecké dílo vyrobil z jednoho kusu dubového dřeva. Práce mu trvala tři týdny.

Socha Miloslava Stingla v Bílině
Cestovatel Stingl má v rodné Bílině sochu. V obleku a s indiánskou čelenkou

Koronavirus na Teplicku: V regionu prudce vzrostl počet nakažených

Měli ho už lidé v nemocnici, ve fotbalovém klubu, ale například také v domově mládeže či mateřské škole. Druhá vlna kovidové pandemie způsobuje na Teplicku větší neplechu, než byla její jarní premiéra. Zatímco na konci prázdnin evidovali hygienici 25 aktuálně nakažených lidí v celém okrese, k 7. říjnu jich bylo už 317.

Odběrové místo na koronavirus. Ilustrační foto
Koronavirus na Teplicku: V regionu prudce vzrostl počet nakažených

Listopad

Sověti tam dávali jaderné hlavice, sklad na Teplicku je na prodej

Vojenské lesy a statky ČR chtějí za torzo bývalého muničního skladu jaderných hlavic v Červeném Újezdu na Teplicku 600 tisíc korun. Bývalý jaderný sklad je zakopaný v zemi. Pokud přesně nevíte, kde ho vedle bývalých objektů sovětských kasáren v Červeném Újezdu hledat, nejspíše místo minete.

Bývalý muniční bunkr v Červeném Újezdu.
Sověti tam dávali jaderné hlavice, sklad na Teplicku je na prodej

Město Bílina koupí dům v problémovém sídlišti Teplické předměstí

Město Bílina koupí objekt s 36 byty v problémové lokalitě na Teplickém Předměstí. Zaplatí za něj téměř 13 milionů. Vedení města si od nákupu komplexu na sebe navazujících panelových domů slibuje, že takto bude moci alespoň trochu regulovat nájemníky v této městské čtvrti.

Město Bílina koupí tento panelový dům v ulici Maxe Švabinského.
Město Bílina koupí dům v problémovém sídlišti Teplické předměstí

Nádraží v Krupce vylepšují. Bude nové nástupiště, zlepší se osvětlení

Práce si objednala Správa železnic. „Rekonstrukcí projdou i navazující traťové úseky do Chabařovic a do Teplic v Čechách. Stavební práce potrvají do konce roku 2022. Rychlost projíždějících vlaků se poté zvýší až na 135 km/h,“ uvádí mluvčí Správy železnic Marek Illiaš. Náklady prací v celém traťovém úseku přesáhnou 1,5 miliardy korun.

Rekonstrukce nádraží Krupka - Bohosudov
Nádraží v Krupce vylepšují. Bude nové nástupiště, zlepší se osvětlení

Prosinec

V Bílině spustili 5G síť, je k dispozici veřejnosti a pomůže zvýšit bezpečnost

Bílinský kamerový a senzorický systém bude schopen díky chytrým aplikacím samostatně vyhodnotit nebezpečnou situaci a upozornit na ni, dále rozpoznat a mapovat pohyb osob, předmětů či vozidel - to vše v reálném čase. V Bílině a v Plzni byla začátkem prosince spuštěna takzvaná 5G síť. První dvě města z pěti tedy začala realizovat své záměry v projektu 5G pro 5 měst, v Bílině to znamená pomocí nových chytrých technologií zvýšit bezpečnost.

V Bílině byla spuštěna 5G síť, je k dispozici veřejnosti a pomůže zvýšit bezpečnost.
V Bílině spustili 5G síť, je k dispozici veřejnosti a pomůže zvýšit bezpečnost

Zemřel Jaromír Kohlíček

Po dlouhé nemoci zemřel v neděli 6. prosince bývalý europoslanec za KSČM, zastupitel Ústeckého kraje a člen zastupitelstva v Teplicích Jaromír Kohlíček. 

Jaromír Kohlíček (KSČM)
Zemřel bývalý europoslanec a krajský zastupitel Jaromír Kohlíček z Teplic

Zemřel teplický kněz Benno Beneš. Prošel pestrým životem

1. prosince zemřel v domově sester boromejek v Praze P. Benno Beneš, který řadu let působil v komunitě salesiánů v Teplicích.

Zemřel teplický kněz Benno Beneš
Zemřel teplický kněz Benno Beneš. Prošel pestrým životem

Za seniory v Bystřanech mohou i době koronaviru příbuzní. Domov důchodců pořídil návštěvní box

Do domova důchodců v Bystřanech na Teplicku můžou ve všedních dnech opět chodit návštěvy. S klienty domova se setkávají ve speciálním boxu, které si vedení tohoto zařízení nechalo vyrobit, aby zpříjemnilo život zdejším seniorům.

Návštěvnický box v Domově důchodců v Bystřanech.
Za seniory v Bystřanech mohou příbuzní. Domov důchodců pořídil návštěvní box

Věžní hodiny v Křemýži opět měří čas. Jejich oprava trvala dva roky

Do věže kostela sv. Petra a Pavla v Křemýži na Teplicku se vrátil život. Po desetiletích ticha zde začaly znovu odbíjet hodiny.

Věžní hodiny kostela v Křemýži opět měří čas
Věžní hodiny v Křemýži opět měří čas. Jejich oprava trvala dva roky