Leden

Ministryně Karla Šlechtová přijela do Teplic řešit situaci s dopravci a odboráři, kteří v Ústeckém kraji vyhlásili kvůli platům stávkovou pohotovost. V jednom z autobusů teplické Arrivy se setkala také se zástupci řidičů.

Únor

V Proboštově obnovili po letech tradici Masopustu. Do průvodu se zapojily desítky lidí, aby protancovaly ulicemi obce. Všichni tak navázali na tradici průvodů, které Proboštovem procházely v šedesátých letech.

Sportovní hvězdou Deníku se za rok 2016 stal fotbalista FK Teplice Admir Ljevakovič.

Březen

Hlavní poště v Dubské ulici v Teplicích otevřela po rekonstrukci. Modernizací prošly všechny přepážky. Lidé mohou využívat osm univerzálních, dvě specializované na finanční produkty a přepážku s Czech POINTem v samostatné diskrétní zóně.

Úctyhodných 102 let oslavila jedna z nejstarších obyvatelek okresu paní Marie Machové. Zažila císařskou monarchii, prezidenta T. G. Masaryka, obě světové války, socialistickou republiku i „sametovou revoluci".

Duben

V Teplicích představili vláček Humboldt, který se pro rok 2017 stal turistickou atrakcí na léto. Do ulici vyjel o měsíc později.

Řeznické háky a chladící boxy vystřídali v Háji u Duchcova spisovatelé Čapek, Hartl nebo Jo Nesbo. Hájská obecní knihovna totiž získala nové prostory, ve kterých kdysi fungovala prodejna s masem či se v ní prodávalo staré oblečení.

Květen

V Teplicích se konaly tradiční lázeňské slavnosti. Dva dny hudby, jídla a pití. V sobotu večer velký ohňostroj. Tisíce lidí v ulicích.

Unikátní objev v Teplicích: Archeologové našli v centru města kostel z roku 1300. To, že v Teplicích býval kostel, který odváděl papežské desátky, historici věděli. Netušili ale, na jakém místě stál a zda z něj něco zbylo. Teď mohou jásat. Objevili totiž, že kolem roku 1300 stál kostel na Zámeckém náměstí.

Červen

V teplické nemocnici začala výstavba nových operačních sálů. Dosud využívané operační sály už dlouhodobě nevyhovují. Snaha postavit nové byla už před sedmnácti lety. Tehdejší záměr přístavby sálů s heliportem na střeše skončil vypracováním projektu a první fází vybudování náhradních energetických zdrojů. Potřebných 200 milionů korun na vlastní realizaci se nemocnici tehdy nepodařilo získat. V červnu 2016 začala výstavba nového operačního oddělení.

V Duchcově se konaly Casanovské slavnosti. Tradiční městské slavnosti se zúčastnily tisíce lidí

Červenec

Z původní historické hvězdárny na Písečném vrchu v Teplicích zůstaly pouze dvě pozorovací kopule. Kapacitně nevyhovující přednáškový sál, pracovny hvězdářů a zastaralé sociální zázemí, smetl v těchto dnech bagr k zemi. Obě pozorovací věže vzájemně propojí nové moderní hvězdářské centrum za 23 milionů korun.

Srpen

V Oseku se konala jedna z největších poutí v regionu. Osecké slavnosti zaplnily na dva víkendové dny v polovině měsíce tisíce návštěvníků.

Rekonstrukcí procházel most na průtahu Teplic, nad železničním koridorem Teplice – Řetenice, a Jateční ulicí. Doprava ve směru mezi Dubím a výpadovkou na Prahu a Bíliny byla svedena do jedné poloviny mostu.

Září

V Modlanech na rybníku se kvůli nedostatku kyslíku ve vodě udusilo 6,5 tun ryb. „Kyslíkový deficit způsobil pokles teploty a náhlá změna tlaku, které zapříčinily úhyn řas. Jejich rozkladem pak došlo k enormní spotřebě kyslíku vedoucí k deficitu. Jako podpůrný faktor úhynu ryb jsou nečištěné odpadní vody zaúsťující do této nádrže,“ zněla závěrečná zpráva inspekce životního prostředí.

Na Angeru byl zprovozněn nový skatepark. Kromě betonové vany s překážkami je k dispozici zhruba kilometr asfaltové dráhy pro kolečkové brusle. 

Říjen

Bílinu a Dubí navštívil prezident Miloš Zeman. Přijel sem v rámci své návštěvy Ústeckého kraje.

V Teplicích začala výstavba nového zimního stadionu a na druhém konci města zároveň přestavba Aquacentra.

Listopad

AGC Automotive Czech zprovoznil novou výrobní halu. Do nových výrobních prostor a technologií investoval jeden z největších výrobců automobilových skel v Evropě 180 milionů korun. Investice by se mu měla vrátit do pěti let.

Prosinec

V Teplicích odhalili sochu polárníka a nejslavnějšího teplického rodáka Julia Payera.

13. prosinec patřil v celé republice koledám. Zpívalo se na 746 místech. I Teplicko se už posedmé  zapojilo do projektu Deníku Česko zpívá koledy. S redaktory Deníku se zpívalo v teplické Galerii.

Sportovní potápěči během vánočních svátků objevili čtyři utopená auta ve Vápence v Lahošti. Policie vozidla za asistence hasičů a potápěčů vytáhla.