Pravicoví extrémisté mají mítink nahlášený od 15:00 na náměstí Legií v blízkosti starého duchcovského nádraží. Shromáždění s názvem: Z bahna ven, které má podpořit Romy je zase naplánované od 11:00 do 18:00 do ulice Nádražní. Tato ulice prakticky sousedí s náměstím, kde má řečnit předseda DSSS Tomáš Vandas. Extrémisté se pak mají vydat na pochod městem. Převážně úzkými uličkami mají dojít až na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde je velké parkoviště.

Podle našich informací se pak chtějí ještě vrátit na náměstí k nádraží, ale tuto část pochodu už nemají povolenou. Policie bude v sobotu celý den na místě. V případě porušování zákona je připravena zakročit. „Opatření budou úměrná významu akce. Policisté budou připraveni zabezpečit pořádek a klid ve městě," řekla tisková policejní mluvčí Jana Matonohová.

Dá se předpokládat, že policie nasadí jak pořádkovou jednotku, psovody tak i antikonfliktní tým. Při poslední demonstraci v Duchcově, ze které se odloučilo několik radikálů a vydalo se na nelegální pochod do míst, kde byl brutálně napaden manželský pár skupinou Romů, zadrželi policisté dvě osoby. Při kontrolách před samotnou akcí tehdy na příjezdových silnicích do města zabavili 22 zbraní. Konkrétně šlo o baseballové pálky, meč, mačetu, několik dřevěných a železných tyčí a nožů.

„Souběh dvou takto odlišných akcí nepovažuji za šťastný, ale holt taková už je demokracie. Nezbývá než věřit, že všichni zúčastnění budou používat rozum," sdělila starostka Duchcova Jitka Bártová.

Městská policie se na sobotu nějak speciálně nepřipravuje. „Sobotní opatření jsou zcela v režii policie. My budeme mít ve službě více strážníků, ale normálně budou vykonávat svoji hlídkovou činnost po celém městě," sdělil velitel MP Duchcov Josef Hulín. (kos)