Lázeňská je rozložená většinou v centrum města. Nábožensky laděné shromáždění svolal aktivista Josef Miker do prostor ulici Dubská a U Hřiště, nedaleko hypermarketu Albert. Konat se má od 14 hodin. Případný průvod městem Miker nepotvrdil. „Takovou věc jsme nehlásili,“ řekl Deníku.

V pohotovosti je policie. „O akci víme a sledujeme ji v rámci našich opatření,“ řekl novinářům o pietním shromáždění krajský ředitel policie Jaromír Kníže. Podobně pod dohledem policie a strážníků městské policie Teplice bude Lázeňská.

Proč udělali Romové pietní shromáždění?

Policisté v sobotu 19. června zasahovali v Teplicích kvůli potyčce a výtržnostem dvou mužů. Po příjezdu na místo události byl na ulici už pouze jeden z mužů. Protože byl agresivní, jevil známky požití drog a nespolupracoval, použili policisté donucovací prostředky. Muž poté v sanitce zemřel. Byl romské národnosti a členové komunity chtějí uctít jeho památku. Zároveň zákrok policie označili za brutální a chtějí to dál řešit.

Lumír Němec, bývalý velitel operační skupiny SOG v Afghánistánu, účastník misí v Kosovu a Bagdádu, dnes bezpečnostní expert.
Chvaty policistů proti českému Floydovi byly adekvátní dané situaci, říká expert

Policejní zákrok byl ale v pořádku, za sobotní smrtí 45letého muže v Teplicích nebyl zásah, ale předávkování drogou a následný zdravotní kolaps. Postup hlídky včetně použití chvatů a hmatů příčinou úmrtí agresivního muže nebyl. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci uvedlo vedení krajské policie. Generální inspekce bezpečnostních sborů případ prověřovat nebude.

Lázeňská 2021

Ta je letos třídenní a v komornějším duchu, než předešlé ročníky. Kvůli Covidu. Slavnostní zahájení 867. lázeňské sezóny se uskuteční v sobotu 26. června od 10:30 hodin na Zámeckém náměstí. Hudebně-společenský program proběhne ve zcela odlišném duchu než obvykle. Jsou tři scény, v mušli, na zámku a na terase Krušnohorského divadla. Hrát se ale bude také v ulicích a na terasách u hospod. Ze skupin během třídenní akce vystoupí třeba minus 123 minut (sobota od 20.30 scéna Na zámku) či Bratři Ebenové (pátek 20.30 scéna Na zámku). Vstupné se neplatí. Kompletní program je na stránkách DK Teplice.