Anketní otázka na webu www.teplickydenik.cz byla prostá – jaký vánoční strom je nejhezčí.
Nejvíce se líbil bílinský strom, získal 73 hlasů. Druhém místo v anketě obsadil teplický smrk na náměstí Svobody (43 hlasů) a na pomyslné bedně ještě skončil vánoční strom Duchcova (10 hlasů).
Těsně pod stupni vítězů se umístil strom v Oseku (7). Nejméně hlasů a to tři obdržel vánoční strom v Modlanech.
Do soutěže se celkem zapojilo 136 lidí.

Stromy z Cínovce

Vánoční stromy na náměstích měst a obcí jsou trendem už několik let. Zkrášlují, vytváří atmosféru. Město, které nemá vánoční strom jako by nebylo.
Město Teplice má letos pět vánočních stromů. Největší z nich je na náměstí Svobody u Prioru a pochází z Loupežnického vrchu. Všechny pocházejí z oblasti Cínovce, takže to neměly do lázeňského města ani daleko.

Nejstatnější smrk byl ukotven ocelovými lany na náměstí u Prioru. Měří čtrnáct metrů a váží dvě a půl tuny. Je jeden z nejvyšších, které v Teplicích kdy stály. Pracovníci společnosti Marius Pedersen, kteří stromy dovezli a postavili na svá místa, nemuseli velkého obra na náměstí Svobody ani zařezávat. Padl do připravené díry v zemi přímo na míru.

Další vysoký strom, rovněž čtrnáct metrů, stojí na Benešově náměstí. Není ale už tolik mohutný, váží „pouze“ tunu. Další stromy pak budou dotvářet atmosféru Vánoc v Trnovanech u Červeného kostela, pak u muzea na Zámeckém náměstí a v Šanově u Kamenných lázní.