Jak jste zatím spokojený s akcemi „z dílny“ Kulturního centra Duchcov?
Největší akcí Města Duchcova a Kulturního centra byly bezesporu Casanovské slavnosti, které proběhly 12. a 13. června a letos byly rozšířeny o rockovou scénu na rybníku Barbora. Na třech pódiích vystoupilo na třicet hudebních skupin, zpěváků či divadelních umělců. Celkem navštívilo Casanovské slavnosti téměř sedm tisíc diváků a jen v parním vlaku bylo prodáno na tisíc jízdenek.
Casanovské slavnosti jsou oproti jiným městským slavnostem specifické tím, že mají téma, mají scénář a mají svůj děj. Dění na třech pódiích je provázáno divadelními epizodami v různých částech města a tak vzniká jedno ucelené dvoudenní představení.

Hvězd, které přijely do Duchcova, bylo nepočítaně…
Mezi nejpopulárnější umělce, kteří letos vystoupili v Duchcově patří Peter Nagy, Iveta Bartošová, Marcela Holanová, Jaroslav Svěcený, Věra Martinová, Petr Nárožný, Zlata Adamovská, Jiří Krampol, Mahulena Bočanová, Vladimír Čech, Pepa Fousek či dívčí kapela Inflagranti.

Víte předem, co bude mít u lidí úspěch? Hrají při vábení umělců roli peníze, jak velkou?
Při volbě programu se pochopitelně snažíme vyhovět požadavkům a vkusu potencionálních návštěvníků ale hlavní roli hrají samozřejmě peníze. Víme jistě, že se dobře prodá např. Eva a Vašek, ale pro nás to paradoxně výhodná investice není.
Jako organizační složka města totiž nemáme možnost s penězi, které se nám vrátí na vstupném dále pracovat. Musíme proto velice pečlivě zvážit za co a hlavně po jakých částkách budeme peníze v průběhu roku investovat.

Co chystá Kulturní centrum Duchcov na příští rok?
V minulých dnech jsme Radě města předložili projekt na digitalizaci kina Lípa.
Přestože Rada doporučila tento návrh k realizaci (50 procent potřebných financí bylo možno získat ze Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie) je dle mého málo pravděpodobné, že se skutečně realizovat bude. Finanční náročnost je i tak obrovská. Proto v příštím roce plánujeme vybavit kino Lípa dvěma divadelními tahy a rozšířit světelný park pro širší využití sálu kina. Bude tak možné provádět v kině i taková divadelní představení, která mají náročné technické požadavky. Dále plánujeme v rámci tzv. oživení kina sérii klubových koncertů ve vestibulu kina. První koncert v „klubu Vestibul“ proběhne již letos 17. prosince a bude to kapela -123 minut.
Na příští rok plánujeme rovněž sérii letních prázdninových koncertů na letním pódiu. To je ale prozatím ve fázi hledání financí.

Kulturní centrum Duchcov
V listopadu má kino Lípa 80
24. listopadu - vernisáž 3d výstavy ZŠ Antonína Sochora a prací dětí duchcovských mateřských škol na téma „Biograf“ a promítání dobového dokumentu „DUX EIN STADTBILD“ . Tento film byl promítán 30. listopadu 1929 prvním návštěvníkům kina a čestným hostům.
26. listopadu - koncert The Beatles revival
30. listopadu - tanečně zábavná show „Někdo to rád v kině“ divadla La Provence.
24. listopadu - divadelní pohádka pro děti „Příhody včelých medvídků“
29. listopadu - rozsvícení vánočního stromu,
8. prosince - Vánoční show s Michalem Nesvatbou,
17. prosince rockový koncert - 123 minut,
26. prosince - vánoční koncert „Setkání s koledou“