TEPLICE - ¨Hostem pořadu v teplickém deníku byla MUDr. Narcisa Vitnerová. Část z on–line rozhovoru přinášíme zde. Kompletní rozhovor si můžete přečíst ve složce On line rozhovory.

Petr, Osek
Paní doktorko, zastáváte stejné názory jako paní doktorka Cajthamlová v pořadu Jste to co jíte?
Nezastávám. Domnívám se, že tento pořad je sestaven na efekt. A z dlouhodobého hlediska nemá pro klienty přínos. Zaměřuji se na postupnou dlouhodobou změnu stravovacích návyků a životního stylu, která respektuje chuťové návyky klientů. Takže ti ji snášejí dlouhodobě velmi dobře.


Michaela
Dobrý den, mám sedmiletou dceru, která váží 38 kg a měrí 132 cm. Snažím se jí dávat jen zdravou a netučnou stravu. Má ráda zeleninu i ovoce. Oplatku dostane tak jednou za měsíc. A přes to je pořád dle lékařky obézní. Co víc mohu pro svou dceru ještě udělat?
U dětí se obezita posuzuje velmi obtížně. Můžete ještě dohlédnout na to, aby se vaše dcera více pohybovala, neseděla u televize nebo PC. Zvolte třeba vhodný kroužek.


Petra z Dubí

Hezký den, miluji maso a uzeniny a vůbec si neumím představit, že bych je měla z jídelníčku vyřadit. Jsem prostě klasický masožravec. Můžete mi přesto poradit, co mohu bez větších obav jíst a čemu se určitě vyhýbat? Upozorňuji, že ryby moc nemusím, a nějaké jiné mořské potvory bych vážně pozřít nedokázala.

Maso z jídelníčku rozhodně nevyřazujte. Snažte se preferovat maso s nízkým obsahem tuku, tedy drůbeží a hovězí. Z uzenin volte především šunky, nejlépe krůtí a kuřecí, můžete koupit i šunky a párky s nízkým obsahem tuku (značka FIT)


Petra, Duchcov

Dobrý den paní doktorko, myslím si že hubnutí ovlivňuje také věk, před 10 lety se mi hublo daleko lehčeji než dnes, je mi 39.

Rychlost hubnutí není dána věkem, ale zkušeností těla s různými dietami. Čím více diet jste za život prodělala, tím hůře budete hubnout. Ale i přesto zhubnout můžete.