Nejzávažnější útok se stal po 22. hodině v jedné obci na Mostecku. Policie název vesnice vzhledem k tomu, že agresor dosud nebyl obviněn, neupřesnila. „Muž vyhrožoval své družce zabitím, při tom měl v ruce sekyru, kterou po ní hodil. Ženu zasáhla sekyra do předloktí a způsobila jí pohmožděniny,“ popsala útok mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Před policisty se poté rozzuřený muž zamkl v chatce a nechtěl otevřít. Nakonec ale přeci jen odemkl. „Skončil v cele předběžného zadržení. Měl pozitivní zkoušku na alkohol,“ dodala Světláková. Pachateli nyní hrozí obvinění z trestného činu nebezpečného vyhrožování a ublížení na zdraví.

Zaútočil na policisty

Další sobotní domácí roztržka se odehrála v rodinném domě v Želenicích u Mostu. Tady 28letý muž vyhrožoval násilím své družce. „Nevychladl“, ani když přijela na místo policie. Hlídku napadl. „Jednoho z policistů udeřil rukou do hrudníku a pokusil se ho též uhodit pěstí do obličeje,“ konkretizovala Světláková.

Policisté násilníka zklidnili pomocí donucovacích prostředků a zavřeli ho do cely. Následně byl obviněn z trestného činu útoku proti úřední osobě.

Vrátil se předčasně a znovu zuřil

Do třetice policisté zasahovali kvůli domácímu násilí na Litvínovsku. Zdejší 42letý agresor, který má svoji ženu již několik let týrat, zvláště pokud si více přihne alkoholu, musel hlídce odevzdat klíče od bytu a společnou domácnost na 10 dní opustit. Muž si ovšem vykázání vysvětlil po svém. Už druhý den kolem půlnoci byl zpátky. „Domáhal se křikem a boucháním na dveře vstupu do domu. Nechtěl odejít ani poté, co přijeli policisté. Strážci zákona proti němu museli nakonec použít donucovací prostředky. Skončil v cele,“ sdělila k tomuto případu policejní mluvčí.