Deník o tom v pondělí 25. října informoval starosta Dubí Petr Pípal. V prvním případě odstoupení před podpisem smlouvy před 14 dny zájemce jako vysvětlení uváděl antipatie skupiny některých lidí na Cínovci. Druhý odstupivší zájemce o pozemky teď jako argument podle Pípala uvedl vážné zdravotní problémy.

„Sdělil nám to prostřednictvím dokumentu zaslaného do datové schránky. Nezbývá nám než oslovit třetího v pořadí,“ podotkl starosta města Dubí, pod které Cínovec spadá.

Ztratili zájem

Pozemků po bývalých Rudných dolech v horské lokalitě se chce radnice zbavit, protože jsou pro město zbytné a do budoucna pro ně nemá využití. Peníze z prodeje chce využít na rozšíření infrastruktury ve městě. Zastupitelé proto 15. září odhlasovali prodej devítihektarového areálu soukromé firmě Rebosta, která za něj nabídla přibližně 60 milionů korun. V daném termínu ale společnost nezaplatila, protože nakonec ztratila zájem. Podle starosty Pípala odstoupila kvůli negativním reakcím ze strany odpůrců prodeje. „Máme to písemně. Jako důvod jednatel firmy uvedl, že mu vadí aktivity spolku Cinvald, který na něj poštval média,“ zmínil čelní představitel města.

Aktivisté na Cínovci totiž poukazovali na to, že společně s prodejen se město zbavuje také možnosti využití velké asfaltové plochy, která může posloužit jako parkoviště při zvýšeném zájmu běžkařů a dalších návštěvníků této lokality. „Obáváme se, že nebude již nikdy zaručena možnost využívat parkoviště pro zájmy občanů Dubí, sportovců a turistů,“ uvedla před schvalováním prodeje předsedkyně spolku Kamila Vítek Derynková.

Co bude dál

Na řadu přišel druhý zájemce v pořadí, společnost DBAG Alfa, která za pozemky při prodeji obálkovou metodou nabídla 56,7 milionu korun. Ale i její majitel ztratil zájem. Podle schváleného postupu zastupitelstvem má šanci koupit od města pozemky třetí zájemce v pořadí. Firma Klíč Asset Management nabídla přibližně 52,9 miliónu. Na potvrzení svého trvajícího zájmu, složení zálohy, má teď deset dnů od doručení oznámení.

Kdyby nakonec parcely nezaplatil žádný z pěti zájemců, kteří se prodeje zúčastnili, bude muset město Dubí v případě opakovaného prodeje zveřejnit nový záměr a celý proces opakovat. „Věřím ale, že se to nestane,“ uzavřel starosta Petr Pípal.