Hned několik miminek narozených v porodnicích Krajské zdravotní, a. s. bude mít v rodném listě napsané datum se třemi jedničkami.

V Nemocnici Děčín, o. z. se na Nový rok jako první narodil Rudolf Hoření v 1.14 hodin mamince Evě Hoření z Horního Podluží. Vážil 2860 gramů a měřil 50 centimetrů.

Tři jedničky bude mít také v datu narození Karolína Rážová, která přišla na svět v porodnici Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. 1. 1. 2016 v 8.46 hodin. Vážila 3 270 gramů a měřila 48 centimetrů. Maminka Karolína Rážová pochází z Teplic.

V porodnici Nemocnice Teplice, o. z. se jako první v roce 2016 narodil Karel Štěpánek (na snímku v článku) ve 3.59 hodin. Vážil 3 250 gramů, měřil 51 centimetrů. Maminkou je Pavlína Štěpánková z Ústí nad Labem. Na Káju se už doma kromě tatínka těší i dva sourozenci, desetiletý bráška a osmiletá sestřička. close Mamince Pavlíně Štěpánkové z Ústí se 1. ledna ve 3.59 hodin v teplické porodnici narodil syn Karel Štěpánek, jako první miminko letošního roku Teplicka. zoom_in
Prvním teplickým miminkem, narozeným v ústecké Masarykově nemocnici pak byla na Nový rok v 8.46 hodin Karolína Rážová-Nálezová. Vážila 3 270 gramů a měřila 48 centimetrů. Osmadvacetiletá maminka pochází z Teplic a jméno dala dceři po sobě. Jak sama říká, rodila už podruhé. „Poprvé jsem byla v Teplicích, kde jsem před třemi lety porodila syna. Tentokrát jsem zvolila ústeckou nemocnici. Byl to pohodový a rychlý porod, ale bolel stejně jako ten první. Rodina se akorát probrala ze silvestrovských oslav a už mohli znovu začít slavit," usmívá se spokojená maminka Karolínky .

Prvním narozeným miminkem na Nový rok v porodnici Nemocnice Most, o. z. je Adam Tokár, který přišel na svět 1. 1. 2016 ve 2.50 hodin. Vážil 3 200 gramů a měřil 50 centimetrů. Maminkou je Nikola Tokárová z Mostu.

V porodnici Nemocnice Chomutov, o. z. se do 10.00 hodin nenarodilo žádné miminko.