Třináctiletý Bohoušek Fröhlich z Bíliny má nemocné srdíčko a trpí agresivním typem svalové dystrofie. Přes zdravotní těžkosti se rád učí, podle svých možností sportuje, hraje si a chce si užívat života. Právě jeho letos podpoří malí i velcí běžci při akci Kulturního centra Bílina.

Podle informace od pořadatelů akce z Bíliny začne Run and help v 10 hodin, kdy odstartují děti z mateřinek a prvního stupně základních škol, ve 12 hodin vyběhnou starší děti ze základních a středních škol, druhá hodina odpolední bude patřit závodu dětí z řad veřejnosti a běh zakončí v 16 hodin start dospělých.

“Časy jsou určené především proto, aby se nám na startu v jednu chvíli nesešlo mnoho závodníků. Kdyby se však třeba parta dospělých rozhodla přijít dopoledne, protože po obědě už nemají čas, rozhodně je uvítáme,” konkretizovala vedoucí s tím, že na každého startujícího čeká odměna a malé občerstvení.

Součástí akce je velmi zajímavý workshop s názvem Objevte svět Nordic Walkingu. "Lidé se při něm seznámí s chůzí se speciálními holemi, jedná se o jeden z nejzdravějších sportů. V 16.30 u altánu vystoupí bílinská zpěvačka Petra Börnerová. Soutěžit a hrát si budou moci děti po celý den. Výtěžek z celé akce dostane Bohoušek Fröhlich na uhrazení nákladů spojených s denním dojížděním do Základní a praktické školy Arkadie v Teplicích, která je pro něj velmi důležitá a moc rád ji navštěvuje. V odpoledních hodinách se Bohoušek s maminkou akce také zúčastní," doplnila Pavlína Nevrlá za PR, marketing Kulturního centra Bílina.

Organizaci akce finančně podpořila společnost AGC.

close Run and help v Bílině, pozvánka. info Zdroj: Se svolením Kulturního centra Bílina zoom_in Run and help v Bílině, pozvánka.