Na balustrádovém schodišti duchcovského zámku nechyběl moderátor Alexander Hemala ani rytíř Giacomo Casanova de Seingalt spolu s ostatními protagonisty Divadla M. Sdružení jeho přátel mělo výrazné zastoupení i v hledišti v podobě významného českého herce Miroslava Moravce. V úvodu krátce zatančila členka Národního divadla v Praze Alice Kovářová. V porotě zazářily vedle tradiční Uršuly Klukové dvě neotřelé mužské tváře a vedle rockera Petra Koláře oslnil dámské publikum zejména elegán Zdeněk Podhůrský, který se bez větších protestů stal jejím předsedou.
Také tentokrát se ke zpěvu dostala nejprve pěvecká „přípravka“. Desetiletá Eliška Čarnegová moderátora zjevně zaskočila svou miniaturní postavou, ale při jejím zpěvu to v hledišti významně zašumělo. Maminka napsala slova a hudbu tatínek, doprovázející svoji ratolest na kytaru. O čtyři roky starší favoritka Oty Vejskala, Veronika Pohůnková z Kamenického Šenova, vedle ní neměla šanci a ocenění v této kategorii putovalo do Mostu.
Jaké však bylo překvapení, když se Eliščin tatínek Petr Kohout objevil na schodišti znovu jako první soutěžící v kategorii dospělých! Zaskočený hlas mu obětavě pomohl zachránit Petr Kolář, který během jeho zpěvu výrazně ožil. Věrní účastníci soutěže Milan Danko z Lahoště a Michal Kmeť z Bíliny zjevně nebyli ve formě, což o to více umožnilo zazářit teprve patnáctileté Kláře Kozlovské z Bíliny, která bude od září studovat na pražské konzervatoři Jaroslava Ježka. Dívka, která se chystá i do víru velkoměsta, odvážně otextovala a ještě odvážněji interpretovala píseň Barbry Streisandové, a měla úspěch.
Vlastní písničku přednesl Petr Šimáček z Teplic a pak už opět exceloval s rolničkami a červenou bambulí místo nosu českokamenický šoumen Otík Vejskal, jehož odvážný protestsong proti primadonám naší pop music tentokrát v mnohém připomínal dadaistické vystoupení Milouše Jakeše na Červeném Hrádku u Rokycan. Ve skvělé formě byla veteránka soutěže, harmonikářka Jarmila Billová ze Vsetína, která do Duchcova přivezla velmi kvalitní písničku o svém zklamání nad nevšímavým Casanovou.
Než se porota dohodla o pořadí vítězů, změnilo se zámecké schodiště v kaskádu Labutího jezera, po níž pluly nevěsty ve sněhobílých šatech na přehlídce, uváděné Studiem Marika.
Pořadí vítězů bylo snadno uhodnout. První cenu získal výborný Petr Kohout z Mostu, druhá byla Klára Kozlovská z Bíliny a třetí Jarmila Billová ze Vsetína, byť se zcela vážně zařekla, že s panem Casanovou už nechce mít nic společného. Zkrátka nevyšla ani duchcovská nemocnice, na jejíž oddělení následné péče poukázal Milan „Casanova“ Petrovský částku 6350 korun.
Fotografie z akce najdete na www.teplicky.denik.cz.