V sobotu v devět hodin ráno začal rybářský závod na rybníku v Proboštově. Trval 24 hodin, takže příznivci Petrova cechu museli vydržet u vody celou noc. Zapisovali se kapři, i bílá ryba. Někdo chytal na splávek, někdo zvolil ponor háčku až ke dnu rybníka. Každopádně se chytalo systémem: vytáhni, změř a pusť. Takže s háčky bez protihrotu.

„Abychom měli dobré místo, tak jsme dorazili už v pátek v noci," říkal Jiří Jungmann z Teplic. K vodě dorazil se svým otcem, který se zároveň stal nejvzdálenějším účastníkem. Přijel si zachytat až z Kožlan.

Rybáři museli přečkat také nedělní ranní déšť, který se spustil nad rybníkem. Někomu se poštěstilo vytáhnout z vody i jesetery, které v této proboštovské vodě již několik let plavou, po vysazení rybáři z místní organizace.

Rybářské závody v ProboštověZpráva z webu rybářů:Závodu v lovu ryb na udici se účastnilo 35 závodníků, pořadí - 1. místo Zdeněk Svědínek - 3 123 cm, 2. místo Oldřich Chýle - 2 837 cm, 3. místo Petr Chýle - 1 931 cm, největší ulovená ryba kapr 94 cm, lovec Jiří Jungmann starší.
Závod se vydařil, účast byla početnější jak v roce 2014, bylo uloveno mnoho velkých ryb, např. jeseteři od 84 cm do 92 cm, kapři od 50 cm do 94 cm, líni kolem 50 cm a mnoho dalších.
Pro závodníky bylo připraveno občerstvení a pití všeho druhu. Touto cestou děkujeme za účast všem závodníkům, vedení MO ČRS. Teplice za sponzorování závodů, dále vedení obce Proboštov za umožnění závodů, Teplickému deníku za článek o závodech, bohužel rybářské prodejny v Teplicích se na závodech nijak nepodílely. Počasí až na nedělní déšť nám přálo. Většina závodníků se již těší na příští závody v roce 2016.