K tragédii došlo mezi sedmou a osmou hodinou večer na trati Teplice – Bílina – Most. Konkrétně v oblasti Chotějovic a Želének, kde vlakové soupravy jezdí stokilometrovou rychlostí.

Strojvedoucí uvedl, že žena šla po kolejích proti rozjetému vlaku. Střetu se už nedalo zabránit.
„Ke střetu došlo při jízdě rychlíku R616 kolem 19.20 hod.“, uvedl Přemysl Živný, vrchní inspektor regionálního inspektorátu bezpečnosti železniční dopravy v Ústí nad Labem. „Žena měla zvednout obě ruce,“ dodal.

Policie nařídila soudní pitvu. Případ tak zůstává v šetření. Pitva by mohla kriminalistům naznačit další okolnosti k motivu, proč byla žena v kolejišti.
Léky? Špatná životní situace, se kterou se již nemohla vyrovnat? To jsou otázky, na které je třeba prý najít odpovědi.
Právě duševní nepohoda je jednou z hlavních příčin sebevražedných činů na kolejích. Pak to jsou také neštastné náhody, kdy lidé přebíhají koleje v místech, kde nemají.

„Duševních situací, se kterými je třeba bojovat, je hodně. Někteří se s tím nemohou vyrovanat a pak volí smrt jako vysvobození. To ale není ta správná cesta. Mohou vyhledat naši pomoc,“ shodli se psychologové, které Deník oslovil.
Vlastní rukou zemře v rámci celé republiky ročně víc lidí, než je obětí dopravních nehod. Psychiatři jsou v tomto ohledu stále více skeptičtí. Sebevražd bude podle nich přibývat. Rok od roku je totiž víc lidí s depresemi.
Na Teplicku se v letošním roce stala již třicítka sebevražd. A to není konec roku. Kritické vánoční období ještě přijde. Vloni to bylo šestadvacet případů. Tedy přibližně stejně jako v roce 2007.

Rekordmanem byl rok 2008, kdy si v teplickém okrese na život sáhlo „úspěšně“ šestatřicet lidí.