„A to jsme měli štěstí, že alespoň na dvě hodiny, kdy jsme měli program, nepršelo,“ říká s odstupem času Jaroslav Slivič z pořadatelského týmu okolo skupiny Memento Vivere.
Založení skupiny se datuje do roku 1989 a od té doby se její členové zabývají ukázkami bojového umění z období chladného středověku a počátku renesance (tzv. Landsknechtů). Svými vystoupeními si skupina získala příznivce po celé České zemi i v zahraničí, účastnila se mnoha bitev, několikrát i ve vlastní produkci. V letech 1997 - 1999 její členové spravovali hrad Rosenburg v Krupce, kde organizovali několik kulturních akcí.
Skupina v posledních letech spolupracovala s německými a rakouskými agenturami z oblasti kultury a filmovými společnostmi z domova i zahraničí, např. při natáčení amerického historického filmu Mlhy Avalonu a přípravě společného vystoupení s německou divadelní společností.
V Krupce se i navzdory deštivému počasí mohli těšit „herci“ v parku z divácké kulisy. Podle Jaroslava Sliviče jich přišla zhruba stovka. Jestli se bude pohádka v Krupce odehrávat i příští rok, je zatím ve hvězdách. „Je to hodně stresující, když to děláte při zaměstnání. A také jsme závislí na penězích,“ říká.