Michal Chrdle, ředitel městské policie, uvedl, že se tak stalo například na sídlišti V Závětří, nebo v Trnovanech.
Strážníci teď navíc mají zostřený dozor přímo v parcích. Pokud uvidí pejskaře, který po sobě neuklidí, tedy přesněji po svém čtyřnohém mazlíčkovi, mohou mu dát pokutu až tisíc korun.
Jsou i další případy.

„Hlídka v ulici Sokolovská cesta při své obchůzce rajonu uviděla psa, který vykonal potřebu přímo na travnaté ploše. Jednalo se o velkého psa, a tomu odpovídal exkrement. Majitelka psa po psovi neuklidila a šla dál. Strážníci ženu (1960) upozornili na zjištěný nedostatek a byla požádána o podání vysvětlení. Žena argumentovala tím, že nemá jak exkrement odstranit, a že to stejně zmizí, až párkrát zaprší. Hlídka nabídla ženě igelitový sáček, který mají strážníci pro tyto případy u sebe, ale i přesto úklid odmítla. Dále bylo zjištěno, že žena nemá uhrazen roční registrační poplatek, který v Teplicích činí za prvního psa 200 Kč. O věci byl sepsán úřední záznam a předán na magistrát,“ popsal případ Michal Chrdle.
Na magistrátu pak takovémuto člověku hrozí pokuta až do výše 20.000 Kč. V případě nesplnění ohlašovací povinnosti, hrozí po nereagování na výzvu k uhrazení poplatku sankce až 50.000 Kč. Takže tento případ by v konečné podobě mohl přijít až na 70.000 bez správních poplatků.

„Další podobné oznámení máme třeba z Trnovan, kde to pes udělal přímo na chodníku. Jelikož řešení tohoto přestupkového jednání domluvou se z dlouhodobého hlediska ukázalo jako nedostatečné, začaly padat první pokuty. Pokuta v blokovém řízení může být až do výše 1.000 Kč. Bylo uděleno několik pokut už i v menší výši,“ podotkl Chrdle.

Po letošní zimě se toho pod odtátým sněhem objevilo po Teplicích skutečně hodně. Nebyly to ale pouze stovky psích exkrementů, ale také třeba použité inzulínky po narkomanech a nebo prostě hromady papírků a dalších odpadků. (pem)