Již tradiční akce, která pomůže mnohým při rozhodování, kam dál za studiem, přilákala letos 2 819 návštěvníků. Podle informací Věry Frantlové, vedoucí oddělení specifického poradenství ÚP Teplice se Šance 2008 zúčastnilo 32 základních škol z Teplicka, což jsou až na 4 školy všechny. Individuálně se přišlo za 3 dny konání akce podívat 1473 lidí a ve skupinkách, především školy, to bylo 1346 návštěvníků. Návštěvnost Šance se již nějakou dobu drží na zhruba 3000 návštěvníků, letošní ročník tedy nijak nevybočuje.
Zájem o stanoviště jednotlivých škol byl rovnoměrně rozložen. Tradičně byl zájem o gastro obory, ale návštěvníci se zastavovali u všech stolků. Věra Frantlová dodává, že školy si připravují stále kvalitnější prezentace. Dataprojektory a notebooky již nejsou ničím výjimečným. Je pravdou, že precizně připravená prezentace školy dokáže upoutat a může zájemce přijmout k dalšímu hlubšímu zájmu.
Na Šanci 2008 se prezentovalo celkem 16 středních škol z okresu a dalších 18 z ostatních okresů Ústeckého kraje. Novinkou na Šanci 2008 byla účast Střední odborné školy a odborného učiliště z Odolené Vody, obor letecký mechanik.
Zpětnou vazbu o úspěšnosti akce poskytne úřadu práce anketa, kterou rozeslal na základní školy. Věra Frantlová byla na Šanci připravena radit mladým lidem při rozhodování o dalším vzdělání. Oproti minulým rokům však prý byla tato služba letos využívaná méně. Školy byly na Šanci dobře připravené.(simi)