„Festival je zaměřený právě na tyto druhy sportu a nové sportovní trendy. Věříme, že festival přiláká tisíce návštěvníků a že osloví i zájemce z české strany," říká Susanne Gertoberens s tím, že festival se v pevnosti Königstein uskuteční ve dnech 2. a 3. srpna.

Na návštěvníky čeká sportovní lezení, slaňování, jízda na horských kolech, off roadová auta, potápění a mnoho dalšího. Pohybumilovní dospěláci, ale i děti si prakticky mohou vyzkoušet všechno možné. Středem pozornosti organizátorů jsou opět aktivní zážitky.

„Prostřednictvím akce Festung Aktiv! bychom rádi návštěvníky přizvali k tomu, aby tuto starobylou a ctihodnou pevnost poznali z jiného pohledu a zároveň zde měli možnost provádět činnosti, k nimž by jinak sotva měli příležitost," říká ředitelka pevnosti Angelika Taube.

Opravdovou zkoušku odvahy při festivalu představuje Flying Fox, což je sjezd po dvousetmetrovém přelanění ve výšce 50 metrů nad vchodem do pevnosti, nebo volný pád Quick Jump z patnáctimetrové výšky.

Také letos bude hostem akce tyrolská lezecká legenda Heinz Zak.

Rakouský extrémní lezec bude ve třicetimetrové výšce balancovat na high line, popruhu širokém 2,5 cm a dlouhém 40 metrů.

Návštěvníci mohou při příležitosti festivalu přijít do pevnosti v sobotu od 9 do19 hodin, v neděli pak v čase od 9 do18 hodin.(edb)