"Bohužel se na nás obrací stále více lidí, kteří se vzhledem k nárůstu cen energií, nájmů, ale také spotřebního zboží ocitají v nouzi. Žijí v chudobě a často jim po zaplacení nákladů na bydlení nezbývá na jídlo, drogerii, léky, cesty do školy či k lékaři," popsala ředitelka organizace Barbora Bočková. Podpora v podobě potravinových balíčků pomáhá klientům překlenout krizové období, než se jejich situaci podaří "narovnat".

Proto se organizace Květina už po několikáté zapojila do celorepublikové akce Sbírka potravin. "U nás ji realizujeme díky dobrovolníkům z řad našich zaměstnanců, ale také studentů z teplického gymnázia a hotelové školy,“ uvedla koordinátorka teplické sbírky Barbora Vernerová. „I přes krizi, která se nyní dotýká většiny z nás, byla sobotní sbírka velmi úspěšná. Lidé darovali do našich služeb dohromady 1635 kg potravin a 147 kg drogerie," zhodnotila.

Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s Charitou ČR, Nadějí, Armádou Spásy a Slezskou Diakonií. V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se ve více než 1400 prodejnách podařilo vybrat 468 tun potravin. Zákazníci rovněž přispěli 52 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Navíc až do 22. listopadu mohou Češi darovat potraviny a drogerii rovněž prostřednictvím on-line nákupů.