V útulku v Žimu, který patří Nadaci Tlapka, je momentálně téměř 90 psů a koček a stále přibývají další. Plno je i v útulku ve Světci, v Městském útulku v Teplicích, z Bíliny se psi vozí i do útulku v Jimlíně.

DÁRKY PŘEDÁNY, PODÍVEJTE SE FOTOGALERIE ZDE

Osud zvířat, která se sem různými cestami dostávají, bývá často velmi smutný.
I když se u řady zvířat daří najít pro ně nového hodného pána, který jim dosavadní křivdy v jejich životě vynahradí, jsou i taková, která v kotcích marně čekají i dlouhé měsíce. a bohužel jich přibývá.

Právě proto se už řadu let snažíme ve spolupráci s vámi, našimi čtenáři, opuštěným pejskům a kočičkám udělat radost a zpestřit jim jídelníček alespoň v době Vánoc, kdy by nikdo opuštěný a smutný být rozhodně neměl.

Příspěvky do sbírky pro útulky můžete přinést do redakce Teplického deníku v Kapelní ulici č. 4 v Teplicích denně mezi 8. a 16. hodinou do 4. ledna 2010!!!!! My je pak vaším jménem do útulků rádi předáme.

Spoléháme se i na děti. Do sbírek se každoročně zapojují školáci ze škol U Nových lázní, ze ZŠ Koperníkova z Maršovské i dalších.
A co kromě krmení, piškot, tyčinek a dalších dobrůtek v útulcích nejvíc uvítají?

Určitě oblíbené pískací hračky, pejskové nepohrdnou prasečími oušky, pro kočičky zase kapsičky, paštiky a mlíčka a jako hračky kožešinové myšky nebo kouličky, vítán bude i nepotřebný pelíšek, obleček na malé pejsky nebo jen nějaká pěkná kožešina nebo cokoliv vhodného do pelíšku. I to se bude určitě hodit. (ot)