Autorské dílo letošního roku je pak na míru uhněteno pro oslavu výročí Českého porcelánu Dubí, a. s.. Oratorium Mysterium porcellani je strhující příběh nejen o zápasu člověka s hlínou a ohněm, ze kterého se rodí už 150 let křehká krása a elegance. Dílo bude provedeno  14. září  přímo v Dubí, v překrásném „italském" kostele Neposkvrněného početí Panny Marie.

Při spojení sboru Collegium Hortensis s Hudbou Hradní stráže jste mohli loni vyslechnout a obdivovat jejich velký počin, kdy doprovázeli spojený dvousethlasový sbor podkrušnohorských pěvců, opěvující Osecký klášter a celé Podkrušnohoří nejen v Oseku a Teplicích, ale i v Praze, v unikátním vršovickém kostele Sv.Václava a nakonec i v Katedrále sv. Víta.

Letos se tam opět vrací – v pražské katedrále zazní 26. září v 19:30h oratorium Saul, oseckého skladatele J.Trautzla, které Jan Zástěra  s Collegiem, Canzonettou z Gymnázia Teplice a Ženským komorním sborem z Jirkova nastudoval a provede ho tentokrát v rámci prestižního festivalu Svatováclavské slavnosti. Slavnostní premiéra opět jako loni proběhne v Oseku v opatském klášteře, o týden dříve, tj. 20.září v 17h. A dychtivci, kteří by dílo chtěli shlédnout dříve než bude provedeno v Praze a Oseku, mají jedinečnou možnost - 13.9. se koná od 18h  v kostele  Sv. Alžběty Uherské v Teplicích veřejná generální zkouška.

Pro všechny, kdo se zajímají o činnost sboru Collegium Hortensis krátký souhrn všech aktivit do konce roku – v nejbližších měsících:

28.9. ho čeká již tradiční účast na Svatováclavských oslavách a mši ve Staré Boleslavi, v říjnu se bude věnovat natáčení CD – oratoria Saul a na jeho konci ho provede v jednom z kostelů v německých Drážďanech.

Vánoce budou ve znamení spolupráce s Hudbou Hradní stráže, kdy vystoupí v Praze a v Karlových Varech a i po Novém roce společně v Praze, tentokrát slavnostní provedení Saula jako součást hudebního festivalu, v prostorách České národní banky.

Bude toho ještě mnohem víc, takže vy, kdo máte zájem o podrobnosti, navštivte naše stránky www.trautzl.eu , kde se dozvíte více, včetně všech podrobností, které by Vás mohly zajímat.