Jste blízko dohodě s majitelem inkriminovaných pozemků?

V současné době komunikuje právní zástupce SC Bouřnák s právním zástupce společnosti Skimmer a.s. (vlastník sporných pozemků, pozn.red.).

Pevně věřím, že se právním zástupcům podaří najít vzájemnou dohodu o rozumné formě spolupráce.

Areál je na novou sezonu připraven?Petr Benda (PRO Sport a Zdraví Teplice)

Jsme kompletně a komplexně připraveni. A to jak technicky, personálně tak i finančně. SC Bouřňák je v současné době oddlužen a finančně stabilizován.

Novinky v centru?

Například nové pokladny, rolba (viz infobox) a skibar. Ten bude provozovat hotel Prince de Ligne, což zaručuje vysokou kvalitu v běžných cenových relacích.

Úpravy Karlštejna jsou již dokončeny?

Ano. Celý objekt jsme vyčistili, vymalovali a celkově zvelebili. Takže se dá říci, že teď už splňuje parametry 21. století. V přízemí budovy vznikla místnost pro případné ošetření lyžařů Horskou službou, v prvním patře jsou nová sociální zařízení.

Parkování bude zdarma?

Uzavřeli jsme velice rozumnou dohodu o spolupráci s obcí Mikulov. Parkování v Mikulově bude, tak jak bylo zvykem, zdarma. Chtěl bych touto cestou poděkovat starostovi Otu Stehnovi a celému zastupitelstvu obce.

Na celý systém parkování bude dohlížet firma Securitas. Tato firma bude nejen nápomocna návštěvníkům při parkování, ale bude i hlídat celý areál a starat se o bezpečnost lyžařů v okolí nových kas a turniketů, Karlštejna, Údolíčka a dojezdu ze sjezdových tratí v Mikulově.

Rekonstrukce vleku v Údolíčku proběhla?

Předání repasovaného a modernizovaného vleku v Údolíčku máme za sebou. Finišují práce na stavbě venkovního osvětlení. Údolíčko je svah kam chodí lyžaři začátečníci, děti. Realizované úpravy Údolíčko zatraktivní.

Kdy budou puštěny vleky?

Záleží na počasí. Teď nám zrovna dvakrát nepřeje. Věřím, že kolem Nového roku se ochladí a napadne i nějaký přírodní sníh. Lyžovat by se pak mohlo od ledna do března.(r)

--------------------

Rolba „Bestie" pomůže Bouřňáku s úpravou sjezdovekRolba „Bestie“ pomůže Bouřňáku s úpravou sjezdovek/ilustrační foto

Prinoth třídy Beast je největší rolba, která upravuje sjezdové tratě v celé Evropě. Záběr radlice a frézy je úctyhodných 7.5 m. „Tuto rolbu máme zdarma zapůjčenou od obchodního zástupce Prinothu v ČR. Jedná se o největší sněžnou rolbu současnosti Primoth BEAST (beast je anglicky zvíře, nebo chcete-li bestie)," řekl Pavel Tetřev SC Bouřňák. Pracovní plocha tohoto sněžného pásového vozidla je ve srovnání s ostatními modely přibližně o 40 % větší. Své dominantní postavení si tento stroj vydobyl nejen svým rozměrem, ale i svou rychlostí úpravy lyžařského střediska. Širší pásy zaručují lepší trakci a optimální využití výkonu motoru ve všech možných podmínkách. Efektivitu tohoto stroje završuje motor Caterpillar C13 Acert o výkonu 527 koní (388 kW).

------------------