Proč jste majetkově vstoupil do Sport centra Bouřňák?

V Teplicích jsem se narodil, vyrostl jsem zde. Žijí tady moje děti, rodina a sjezdovky na Bouřňáku patří ke společensko sportovnímu životu Tepličáků a lidí z okresu, ale i Ústeckého kraje. Myslím si, že je správné obnovit fungování skiareálu Bouřňák, aby ho měla široká veřejnost k dispozici.

Jaké máte plány s areálem?Petr Benda

Jsou prosté. Oddlužit obecně prospěšnou společnost tzn. vložit do ní peníze. Dát finance na rozjezd vleků pro letošní sezonu. Postupně do něho investovat a starat se o areál, tak aby sloužil své věci.

Zahájení lyžařské sezony na Bouřňáku záleží hlavně na tom, jak se domluvíte s majitelem pozemků firmou Skimmer a.s., na kterých končí vleky. Právě kvůli sporům o výši nájmu se loni na Bouřňáku nelyžovalo…

Vždy se snažím hledat s lidmi nějakou konstruktivní dohodu. V současné době probíhají administrativní a procesní úkony související se změnami nájemních smluv apod.. Až vše proběhne, tak se spojím s předsedou představenstva Skimmer a.s.. Pevně věřím, že bude mít zájem na nějaké dohodě. Máme pro ně připraveno několik variant dohody, co se týče ceny za pozemky, které jim patří, délky smluv atd.. Jsme schopni platit za pronájem pozemku ceny, které jsou v čase a místě obvyklé. Na druhou stranu bude mít Skimmer jistotu, že vše co se domluví, bude ze strany SC Bouřňák plněno, tak jak se při dohodě dvou lidí či subjektů sluší a patří.

Takže věříte, že navážení balíku slámy a přistavení traktoru s vidlicí pod vlek se letos nebude opakovat?

Doufám, že se domluvíme. Pokud by mělo docházet k nějakým excesům a k nepochopení celé věci, tak přistoupíme k jiným způsobům řešení.

Podle ústeckého krajského soudu majitel louky nesmí bránit v provozu zařízení, byť přechází přes jeho pozemek. To znamená, že lyžařů by se případně další protahování sporu o pozemky nějak zásadně dotknout v letošní sezoně nemělo?

O tom rozhodnutí soudu víme. Věřím, že k dohodě dojde. Přeci jsme rozumní chlapi a naším společným cílem by mělo být dobře fungující středisko včetně hotelu Bouřňák, který patří Skimmeru.

Při loňské „balíkové krizi" tehdejší vedení sport centra uvažovalo, že zkrátí vleky a tím se vyhne problematickým pozemkům. Tato varianta v případě nedohody bude opět ve hře?

Máme na stole technické řešení, které by to umožnilo. Ale je to krajní varianta. Věřím, že dojdeme k dohodě.

Sport centrum se pomalu začne chystat na novou sezonu. Co se týče servisu pro lyžaře a snowboardisty uvažujete o nějakých novinkách?

Už nějaký rok se nám vede kultivovaným a rozumným způsobem provozovat golfové hřiště na Barboře. Podmínky pro sportování a relaxaci jsou tam na úrovni. Dalším příkladem, kde dobře fungujeme jsou Teplické strojírny. Podařilo se nám je v minulosti zasanovat, vyčistit, zvelebit. Fabrika dneska žije, vyrábí a její okolí i vnitřek vypadají lépe než dřív. Říkám to proto, že si myslím, že i Sport centrum se nám podaří nastavit tak, aby se tam návštěvník cítil dobře a byl spokojený. To se týče třeba parkování, které by mělo být i nadále zadarmo a to jak na velkém parkovišti v Mikulově, tak na Novém městě. Primárně nám jde o to, aby návštěvník areálu odjel z centra spokojený a měl důvod se vracet. Aby to tak bylo, tak musíme táhnout všichni za jeden provoz tzn. my jako provozovatelé, ale i firmy, které nabízejí doplňkové služby, restauratéři atd..

Do skiareálu dlouho nepřitekla žádná větší investice. Plány například na novou sedačkovou lanovku existují, ale stále jsou jenom na papíře …

Každý rozumný člověk, který do areálu přijede, tak vidí, že je slušně řečeno podinvestovaný. Je potřeba do něho vložit další finanční prostředky. Do obnovy, výměny vleků a dalších věcí. Budeme se snažit získat finance zejména z evropských fondů. Skiareál využívá široká veřejnost a je naší povinností se pokusit získat dotace na jeho rozvoj. Šlo by o výměnu dopravních zařízení lidově řečeno vleků a to jak pro nejmenší v Údolíčku tak i na Slalomáku a na Hrobské. Seriózně říkáme, že by to měly být pozemní lanovky ne ty sedačkové.V budoucnu se třeba můžeme zabývat již existujícími projekty jako jsou sedačkové lanovky z Mikulova na Bouřňák či kabinkové lanovky z Hrobu na Bouřňák. Ale na rovinu říkám, že nejsem moc zastáncem sci-fi projektů. Stál bych pevně nohami na zemi a začal bych obnovou toho stávajícího.(red)