Hlasovalo se o něm na posledním jednání v letošním roce a samotnému schválení předcházela dvě a půl hodiny dlouhá debata napříč politickým spektrem v zastupitelstvu.

Teplice počítají v příštím roce do městské pokladny s příjmy 996 milionů korun. Výdaje vedení města plánuje o přibližně 780 milionů vyšší. Schodek mají pokrýt naspořené peníze, které mají lázeňské Teplice k dispozici. 

Vyroste za to například nový zimní stadion, přemění se Aquacentrum, do ulic vyjedou hybridní trolejbusy a školní komplex Na Stínadlech dostane nový kabát. Lázeňské město se i přes tyto velké investice nezadluží.

„I přes tyto velké výdaje budeme mít nadále ještě dostatečné uspořené zdroje v bankách, takže si nemusíme na nic půjčovat,“ konstatoval primátor Jaroslav Kubera. Opozice se snažila plánované výdaje alespoň trochu snížit, ale v hlasování neměla šanci.

Teplice mají v trezoru uloženou přibližně miliardu korun. Po odečtení plánované částky na pokrytí vzniklého schodku příštího roku, tedy zůstane na úsporách přibližně 300 milionů korun.