Podle Českého rozhlasu Sever, který info na svých internetových stránkách zvěřejnil jako první, policisté tohoto úředníka podezřívají, že využil svého postavení ve svůj prospěch. Teplický okresní státní zástupce Otakar Zahradník řekl, že za zneužití pravomoci úřední osoby mu hrozí až deset let vězení.

ČTK v návaznosti uvedla, že soud muže poslal do vazby, protože by mohl ovlivňovat svědky.
Podle Zahradníka je muž podezřelý, že si jako vedoucí stavebního odboru vyřídil některé záležitosti ve svůj prospěch. Státní zástupce zatím k případu nechtěl prozradit bližší podrobnosti, protože vyšetřování je teprve na začátku. Jak se Deník dozvěděl, kriminalisté prý budou vyslýchat například podřízené obviněného muže.

Podle internetového serveru Českého rozhlasu Sever měl muž zfalšovat povolení ke stavbě svojí chaty v chráněné krajinné oblasti České středohoří. Dům postavil a podle vyšetřovatelů i fiktivně prodal. Údajně způsobil stavbou chaty v chráněné krajinné oblasti poblíž Bíliny škody přibližně za půl milionu korun a narušil místní ekosystém.
Starosta Bíliny Josef Horáček uvedl, že s dalšími kroky chce vedení radnice počkat do okamžiku, až bude mít bližší oficiální informace k celému případu. Radnice v Bílině tak nejspíše rozhodne o případné výpovědi pro svého zaměstnance až po případném vynesení rozsudku.
Případ sledujeme. (re)