Obě sportovní organizace použijí získané nadační příspěvky na materiálové vybavení, jako jsou míče, dresy, sítě, teplákové soupravy a podobně. Dům dětí a mládeže žádal finanční příspěvky rovněž na sportovní vyžití. Zakoupí za ně bradla o nestejné výši, čímž se rozšíří náplň kroužku sportovní gymnastiky.
„Pomáháme tam, kde působíme či chceme být dobrými sousedy, to jsou jen dvě z mnoha hesel Skupiny ČEZ, jimiž se řídíme nejen v lokalitách našich elektráren,“ říká František Strach, ředitel Elektrárny Ledvice.
Prostřednictvím Nadace ČEZ se tak do regionů vrací část prostředků, v nichž Skupina ČEZ působí. „Jsme navíc rádi, když finanční prostředky putují tam, kde se věnují dětem a mládeži. A v případě Sportovního klubu SIAD, který sdružuje sportovní oddíly v Bílině, fotbalové školy i domu dětí a mládeže tomu tak je. Všichni se snaží stáhnout co největší počet dětí z ulic na sportoviště a tím zamezit tomu, aby páchaly ve svém volném čase nějaké nepravosti,“ dodává ředitel Strach.

Nejde o první letošní peníze

Dům dětí a mládeže dostal od Nadace ČEZ 50 000, Fotbalová škola 45 000 a Sportovní klub SIAD 60 000 korun. Již dříve předal ředitel elektrárny symbolický šek na 59 000 korun ředitelce Gymnázia v Duchcově, kde si za tuto částku vybaví učebny a laboratoře fyziky prezentační technikou v rámci projektu Interaktivní fyzika.
Celkem pak správní rada Nadace ČEZ vybrala na doporučení vedení Elektrárny Ledvice pět projektů o celkové hodnotě 364 000 korun. Posledním obdarovaným bude ještě Tělovýchovná jednota ELE, která zajišťuje organizaci a finanční zabezpečení sportovních aktivit zaměstnanců Skupiny ČEZ pracujících v lokalitě Ledvice. I ona použije získané prostředky na nákup různého sportovního vybavení.
„Nadace ČEZ je partnerem Skupiny ČEZ v oblasti poskytování sponzorských darů. Pod názvem Nadace Duhová energie byla založena v roce 2002 a svoji činnost zahájila v únoru 2003. Její dary míří do veřejně prospěšných projektů týkajících se školství, výzkumu, kultury, sportu, zdravotnictví, sociální oblasti i životního prostředí,“ říká Ota Schnepp, mluvčí energetiků.