„Prostor u společenského centra byl ošklivý, a tak jsme vymysleli takový malý projekt, jak by bylo možné ho lépe využívat. Od Severočeských dolů jsme dostali jako dar 200 tisíc korun, které jsme na financování mohli využít,“ radovala se z proměny starostka Oseka Lenka Říhová.

Místo se skutečně změnilo k nepoznání. Na posekané trávě svítí osm vyvýšených dřevěných záhonů, k nimž se zahradníci nemusejí ohýbat. Do jednoho z nich už starostka vysázela květiny.

Kromě dřevěných truhlíků jsou tu už také záhony na kterých je vysazené víno, kiwi, jahody a drobné ovoce, jako je třeba rybíz nebo angrešt.

UŽ SE TĚŠÍ NA ČESNEK

Vyvýšené záhony si mohou místní senioři adoptovat a osázet zeleninou, bylinkami či květinami. „Už plánují, jak si tu nasází česnek,“ přibližuje nadšení seniorů vedoucí organizační složky města Osek Petr Šíla.

Komunitní zahradu, která je v uzavřeném areálu, však mohou využívat nejen senioři, kteří se chodí bavit a sportovat do společenského centra, ale i maminky s dětmi při svých procházkách.

Ozdobou zahrady bude vodní prvek, ke kterému v době naší návštěvy právě přidělávali přípojku elektřiny. Podle informací Petra Šíly tu postaví také altánek s posezením a lavičky, kde si budou moci lidé odpočinout.