Neznámý lupič zde přepadl  seniorku o holi. U kina Lípa k ní přistoupil zezadu a chtěl jí z ruky vytrhnout kabelku. Žena  však měla ucha tašky omotaná kolem ruky, takže zloději se nepodařilo kabelku napoprvé vytrhnout. Žena se statečně bránila, dokonce útočníka praštila berlí přes záda. Nakonec ji však silnější muž srazil na zem, kabelku jí vytrhl a utekl směrem do Zámecké zahrady. Zde kabelku prohledal. Byl ale zřejmě zklamaný, protože v ní našel jen peněženku s desetikorunou a osobní doklady.

Policisté ihned po ohlášení prohledali místo činu a okolí, služební pes, který byl nasazen na stopu, našel v potoce poblíž vstupu do parku z ulice Hrdlovská prázdnou kabelku, kterou pachatel vyhodil.

„Zloděje bohužel přepadená seniorka nedokázala popsat, přivítáme proto svědectví občanů, kteří se v inkriminované době pohybovali v duchcovské Zámecké zahradě, ulicích Masarykova, Hrdlovská a okolí a mohli by poskytnout jakékoliv informace k loupeži, nebo k podezřelým osobám, které se v okolí místa činu pohybovaly," obrací se na veřejnost s žádostí o pomoc Daniel Vítek z teplické policie.(pem)