První krádeže se dopustil v polovině září, kdy se vloupal do osobního vozidla, z jehož zavazadlového prostoru odcizil tašky s dámským oblečením a obuví. Začátkem října se vloupal do dalšího auta, ze kterého si odnesl pouzdro s elektroakustickou kytarou, buben a oblečení, celkovou škodu tehdy oznamovatel vyčíslil na více jak 23 tisíc korun.

Už o den později vnikl do dalšího vozidla, ze kterého odcizil autorádio, za další dva dny si ze zaparkovaného auta odnesl navigaci.

Poté si dal týden „pauzu" a pustil se do dalších krádeží. Z jednoho auta odcizil navigaci, z dalšího autorádio a koncem října si z kufru zaparkovaného vozidla odnesl sedmikilové balení pracího prášku. Celkem majitelům aut způsobil škodu přes šedesát tisíc korun, v uplynulých dnech byl obviněn z přečinů krádeže a poškození cizí věci. Recidivista, který začal krást už jako mladistvý a v minulosti byl už osmkrát odsouzen, se kriminalistům u výslechu ke krádežím přiznal a uvedl, že „kořist" rozprodal na ulici. V případě odsouzení ho může soudce poslat do recidivistovi důvěrně známého prostředí až na tři roky.