Zúčastnilo se ho 32 nejmladších Tepličánků, 14 holčiček a 18 kluků, se svými rodiči. Nejstaršímu účastníkovi, holčičce Šárce, byl už rok a půl a nejmladší Kristýnce teprve pět týdnů.

Úvodní stránka pamětního listu.Rodiče s dětmi byli pozváni ve třech skupinách a na setkání se vystřídali za vedení města Radka Růžičková a Hynek Hanza. V první skupině přivítala náměstkyně Radka Růžičková také trojčata, holčičky Lenku, Janu a Oksanu.

Setkání provázelo vystoupení dětí z Mateřské školy Čtyřlístek v Zelené ulici. Předány byly kytičky maminkám a poukázky na vstupy do městských příspěvkových organizací, Botanické zahrady, Domu kultury, Aquacentra a Regionální knihovny.

Pozn. Fotografie v galerii jsou z prvního ze tří středečních termínů pro "vítání občánků".

Na dané téma:

Hynek Hanza Jak říká Hynek Hanza, náměstek primátora, město se rozhodlo pro takovouto formu setkání s Tepličánky, které volně navazuje na dřívější tradici vítání občánků resp. prapůvodně ještě křty, z několika důvodů. „Prvním byl zájem občanů Teplic o tuto ceremonii. Druhým byl fakt dnešní rychlé doby, kdy Teplicím jako městu a občanům obecně chybí, co dříve bylo normální, a to je vztah k místu, vztah k městu, ve kterém žijí," uvádí Hanza.

Takže je to další krok k lidem, respektive ke spoluobčanům, kteří vytvářejí image města?

„Ano, chceme tak vzbudit zájem občanů o město. Že je tu pro občany a naopak občané jsou zde pro něj. Protože právě oni, občané, jsou město nikoli radnice, rada či zastupitelstvo. Je důležité si uvědomit, že jak si my obyvatelé město uděláme, takové bude. Je potřeba vzbudit lidi z apatie dnešní doby, že vše kolem neběží tak rychle a že pokud začneme mít rádi své město a budeme se tak k němu chovat, tak se to zpětně vrátí."

A u malých občánků to tedy začíná…

„Je to jakýsi vzkaz a probuzení hrdosti k městu, že stojí za to tu žít, založit zde rodinu a vychovávat zde děti ke vztahu k tomuto místu. To bych řekl, že je největší důvod, proč je vhodné takovouto ceremonii provádět. Zároveň je také potřeba dodat, že velký díl na obnovení tradice v Teplicích má kolegyně Radka Růžičková z vedení města a organizační oddělení magistrátu v čele s Radkou Senftovou."

Četnost s jakou budou v Teplicích podobná setkávání s novorozenci probíhat, bude podléhat množství žádostí. Podle Hynka Hanzy se dá ale předpokládat, že bude probíhat jednou za tři měsíce až šest měsíců.

Rodiče mohou podávat přihlášky průběžně během roku. Formuláře k přihlášení najdou ke stažení na webových stránkách města nebo v informačních centrech a na matrice teplického úřadu.