Na co však návštěvnící festivalu nezapomenou byla show tanečních mistrů světa. „Když někdo umí tancovat, je to nádherné elegantní představení. Nejvíce se mi líbí šaty tanečnic. Jsou až pohádkové,“ rozplývala se v hledišti haly divačka Lucie Brynychová.

Italové Paolo Bosco a Silvia Pitton spolu s ruským duem Stefano Di Filippo – Olga Urumova potvrdili, že mají tanec v krvi. Jejich závěrečná exhibice téměř nepustila nadšeně aplaudující publikum domů. „Tanec mám rád a sleduji ho. Vystoupení Mistrů světa my ale vyrazilo dech. Bylo nádherné a je vidět, že to umí,“ uvedl student Václav Douša.

„Jsem moc rád, že Ústí získalo tento večer i jeden primát. Dostat na parket společně dva páry mistrů světa se v Evropě ještě nikomu nepodařilo,“ pochlubil se pořadatel Petr Barnat.

Mistrovství Evropské unie v deseti tancích navíc nejlépe zvládl český pár Martin Dvořák – Zuzana Šilhánová. Porotu přesvědčil jak v pěti standardních tancích, tak i ve stejném počtu latinskoamerických. Vítězství v soutěži deseti tanců je kvůli své náročnosti zvláště ceněno.

Vyprodaná hala Sportcentra Sluneta nejvíce ocenila svižný jive. „Vítězství v Ústí řadíme mezi naše nejlepší výsledky. Sezona je rozjetá, po nedávném šestém místě na mistrovství světa se už zase chystáme na blížíci se evropský šampionát,“ řekl za vítěze Martin Dvořák.

Podle Petra Barnata se věřilo ve vítězství českého páru. „Konkurence byla ale obrovská. Podle výsledků v sezoně mohla každá země nominovat až dva nejlepší páry. V Ústí se tak sešli nejlepší tanečníci Evropy,“ pochlubil se viceprezident Českého svazu tanečního sportu.

Ve festivalovém programu nechybělo ani tentokrát domácí mistrovství formací. Show přibližně dvaceti tanečníků s nacvičenou choreografií na známé melodie se musela líbit.

Publikum roztleskalo živé představení Tanečního klubu Chvaletice, titul ale obhájila TŠ Krok Hradec Králové vystoupením s názvem Clasic.