Problémy ale stíhaly i hlavní tahy, především dálnici D8 nebo silnici z Děčína směrem na Liberec, která musela být v noci a ráno na několika místech uzavřena. Situace se začala zlepšovat až dopoledne, kdy sněžení ustalo.

Problémy se nevyhýbají ani dálnici D8, kde se na některých místech tvoří dlouhé kolony kamionů. "Silnice jsou dnes sjízdné jen s nejvyšší opatrností. Jen málo jsme solili, to nemělo vzhledem k počasí smysl," řekla ČTK dnes ráno Holovská. Projet ale podle ní ale dá už téměř všude. Problémy byly především na hlavním tahu z Děčína na Liberec a Rumburk, který se v noci na několika místech uzavřel. V prudkých kopcích těsně za Svorem se utvořila až devět kilometrů dlouhá ledovka, úsek byl ráno několik hodin uzavřen.

"Podle našich poznatků napadlo v nížinách 15 centimetrů sněhu a na horách až 30. "V noci jsme kalamitu jen zmírňovali, skutečně čistit jsme začali až během dne, když se vyměnily směny," popsala brzy odpoledne Holovská. "Teď se zaměřujeme na čištění předjížděcích a stoupacích pruhů, rozšiřují se křižovatky, a čistí se už i nižší třídy komunikací. Hlavně přestalo sněžit, takže můžeme i víc sypat," dodala. Na silnice třetích tříd by přesto řidiči raději neměli jezdit bez řetězů.
Meteorologové sílu nočního přívalu sněhu potvrzují, ale v odhadech jsou skromnější. Na horách podle nich za 12 hodin přibylo maximálně 15 centimetrů sněhu.

Čtvrtý den sněhové kalamity je náporem i na techniku, která je neustále v terénu a posádky se na ní střídají. "Vypadlo nám asi pět aut na provozní závady, pár jich na cestách zapadlo," popsala Holovská. Silničáři mají v kraji nasazených 81 sypačů, dalších 30 jich je v rezervě, nasazených je i 36 traktorových radlic. Hlavně na horách navíc pomáhají radlice externích dodavatelů. Kdyby se provozní potíže množily, mají prý silničáři smluvně domluvena náhradní vozidla, hlavně od stavebních firem, které mají adekvátní auta i s pluhy. V jeden okamžik ale vypadne maximálně třetina aut, dodala Holovská.