S počtem 9 nehod v posledních dvou letech, přičemž dvě z toho skončily tragicky, se silnice mezi Teplicemi a Ústím dokonce dostala do první desítky žebříčku nejvíce nebezpečných v republice. Teplická policie k tomu přidává další lokalitu, kde se umírá. A to průtah Bílinou, konkrétně křižovatka u bývalé pasovky při výjezdu na Teplice.

Dvě tragické nehody v Soběchlebech a dalších sedm se zraněním osob, to policie nemůže přehlížet. „Snažíme se na místo velmi často dohlížet, na prostranství před viaduktem je jedno ze stanovišť dopravních kontrol a dopravně bezpečnostních akcí,“ sdělil mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Právě v pilíři zmíněného mostu skočilo v roce 2016 auto s řidičem. Na místě uhořel. „Příčinou byla zřejmě sebevražda, u ostatních nehod byla nejčastějším důvodem nepozornost, respektive nevěnování se řízení vozidla,“ poznamenal Vítek. „Na rizikovost úseku jsme opakovaně upozorňovali Krajský úřad a Ředitelství silnic a dálnic coby správce,“ dodal.

K další tragické nehodě tu došlo v srpnu 2017. Kamion, který se rozjel na zelenou, když tu semafory řídily provoz kvůli stavbě, srazil chodkyni.

Volné místo na parkovišti nebo čas odjezdu autobusu. To a mnohem více ukáže nová platforma Portabo.
Najít parkovací místo v severočeských městech pomůže datový server

Srážky s chodcem jsou prakticky vždy s nějakým zraněním. Potvrzuje to Prokop Voleník z krajské záchranky. „Pokud se jedná o staršího člověka, je zranění četnější. Sanitky ale vyjíždějí i k dětem. Lidé končí na chirurgické ambulanci nebo na urgentu,“ uvedl Voleník.

Netrpěliví z kolon

Další rizikové místo je podle zkušeností policie v Bílině, na silnici s označením I/13. „Jde o výjezd z města směrem na Teplice, kde je světelné signalizační zařízení. Řidiči jsou v kolonách netrpěliví a často také nepozorní, proto poměrně často vznikají kolizní situace s vážnými následky na zdraví a majetku,“ doplnil Daniel Vítek.

Aktualizovaná aplikace Automapy Allianz upozorňuje ještě na jedno místo, které lze označit jako rizikové z hlediska počtu nehod v posledních třech letech. Na druhém místě v kraji a 13. příčce v Česku skončila oblast u křižovatky ulic Masarykova třída a U Červeného kostela v Teplicích. Ve sledovaném období se zde stalo 14 nehod se třemi těžkými zraněními.

„Podmínkou pro zařazení konkrétního úseku do statistiky Allianz Automapy bylo, že na dané komunikaci se za poslední tři roky přihodily minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo úmrtím,“ vysvětlil mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek. „Kromě počtu vážných nehod byly dále nehodové lokality porovnány podle počtu osob, které zde utrpěly smrtelná nebo těžká zranění, podle četnosti dalších drobnějších nehod v daném místě a počtu lehčích zranění,“ doplnil.

Vzít si půjčku? Pokaždé tím lidé vstupují do rizika.
Třetina domácností nevystačí se svým příjmem. Nejvíce utratí za bydlení a jídlo