Na Šluknovsku hasiči podle krajského mluvčího Lukáše Marvana kolem poledne vyprošťovali zapadlý linkový autobus. Policie podle Poláčkové vyjížděla od 07:00 do 13:30 ke 13 nehodám. "Je to poměrně vysoké číslo. Za celé úterý bylo nehod v kraji 20," řekla ČTK Poláčková. Havárie se obešly bez vážných zranění, většinou šlo o nehody, při nichž auta sjela ze silnice. V Teplicích se srazily dva nákladní vozy. Už dopoledne boural kamion u obce Kryry na Lounsku. "Kamion převážející sklo ležel na boku. Zraněného řidiče vzala do péče záchranná služba. Jedna nádrž kamionu byla porušená a unikla z ní nafta," řekl ČTK Marvan.

Bílá tma

Dálnice D8 i silnice prvních tříd v kraji jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silnice jsou po chemickém ošetření, přesto mohou být kluzké. Na silnicích v Krušných horách leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Místy se mohou tvořit sněhové jazyky. Na horách je silný vítr. "Na Bouřňáku je vánice (bílá tma), vítr v nárazech až 30m/s. Nedoporučujeme vůbec odbočovat z hlavní silnice na Bouřňák. Tvoří se až dvoumetrové závěje," řekl ve středu ráno ředitel SC Bouřňák Pavel Tetřev. Vedení areálu momentálně pracuje na odklizení sněhu z parkoviště. Přes noc v Mikulově napadalo až 20 cm prašanu. Zatím jsou tam v provozu od 9 do 16h Mikeska a Údolíčko. Ostatní sjezdové tratě nejsou upraveny a nejsou v provozu. 

Silnice do Mikulova a na Nové Město byla protažena ve středu kolem 14:00.

Problémy se sněhem zaznamenali i na Cínovci. "Na vrcholu sněží, je silný vítr. Silnice byla protažená před několika hodinami, strašný," řekl ve středu dopoledne provozovatel hotelů Pomezí a Krušnohorský dvůr na Cínovci Ondřej Bula.

Autobusu pomáhal traktor

Se sněhem bojovaly i první ranní autobusy z Teplic do Fojtovic. Některé spoje nevyjely kam chtěly. První autobus skončil už v Krupce u točny a druhý u štoly Starý Martin. Toho museli přijet vyprostit traktorem ze statku Fojtovice. „Spoj v 10 hodin z Teplic už vyjel. Nad točnou v Krupce jsme potkali konečně sypač, který jel dolů," svěřil se čtenář Teplického deníku.


Podle meteorologů se večer v Ústeckém kraji objeví sněhové přeháňky. V polohách do 500 metrů nad mořem se místy bude tvořit náledí. V polohách nad 400 metrů může ojediněle do noci na čtvrtek zejména na Šluknovsku napadnout až 15 centimetrů, v Krušných horách až 20 centimetrů nového sněhu.