Tady jednotky odklízely jedenáct padlých stromů a v jednom případě byly sundány uvolněné plechy, které mohly ohrožovat životy lidí.

Rozmary počasí potkaly téměř celé území Česka. Meteorologové varovali hlavně před silným a trvalým deštěm. Na hřebenech hor může foukat až devadesátikilometrovou rychlostí v hodině, což je na hranici vichřice.

„Čtyři stromy byly během noci odklízeny v Proboštově, další čtyři v Krupce, jeden pak v Bystřanech. Dva stromy a uvolněné plechy likvidovali hasiči v Dubí a jeden v Sobědruhách,“ konstatoval ráno po bouřlivé noci Lukáš Marvan, mluvčí hasičů Ústeckého kraje.

Přidal také souhrn z celého regionu: Na Mostecku byl odklízen strom v Litvínově – Křížatkách, v Klínech a v Lomu. V Ústí nad Labem padl strom na dráty elektrického vedení na Bukově a jeden strom spadl na vozovku v Malém Březně. Po jednom stromu uklízely jednotky v Litoměřicích a na Děčínsku .
Vítr byl i na horách, ale bez následků.

DOPLNILI JSME ZPRÁVU OD ENERGETIKŮ - čtěte na konci textu

Podle informace ze střediska Horské služby v Krušných horách se silných nárazový vítr prohnal i po hřebenu Krušných hor. Větší škody ale v lesích prý nenapáchal. Lidé na horách v teplickém okrese zůstali během noční doby ve svých postelích. Žádný neuvážlivec se nenašel, aby vyšel ven a vítr ho „zavál“ do míst, kde by potřeboval pomoc záchranářů.

Podobně jako i jinými částmi okresu Teplice se v noci z pondělí na úterý prohnal nárazový vítr, který byl doprovázený deštivými srážkami, územím Dubí. Kvůli tomu došlo ve městě ke škodám. Například v Dubí - Pozorce si noční řádění vybralo daň v době vyvráceného vzrostlého stromu.
Varování rosniček je třeba respektovat.


Dispečink Skupiny ČEZ evidoval v souvislosti s větrem v severních Čechách 6 poruch na vedení vysokého napětí a 54 poruch na vedení nízkého napětí. Na vysokém napětí to byly 3 poruchy na Děčínsku, 1 porucha na Liberecku, 1 porucha na Českolipsku a 1 na Teplicku.

Na nízkém napětí evidujeme 5 poruch na Chomutovsku, 7 na Ústecku, 15 na Liberecku, 5 na Teplicku, 6 na Jablonecku, 8 na Českolipsku, 6 na Děčínsku, 2 na Žatecku. Kw 12.00 hodin byli bez dodávek části obce Boleboř, Kunratice, Mukařov, Chabařovice, Krupka, Zlatá Olejnice, Desná, Česká Kamenice, část Žatce.