Zatímco jedni si právě prostřednictvím Facebooku v poslední den v roce přáli šťastný vstup do toho nového, jiní tu řešili „životně důležitý“ problém. „Nevíte, kde mají ještě rohlíky? Prý už nejsou. Nemáme doma ani jeden a manželka je potřebuje na večerní jednohubky,“ poptával na silvestra zcela vážně v diskuzní skupině Teplice na Facebooku uživatel Milan.

„ZKUSTE LÁĎU HRUŠKU“

Pozadu rohlíkové hysterie nezůstal Jaroslav Křížek. Pod jeho žertem myšleným dotazem ohledně dostupnosti rohlíků bylo během chvíle pět desítek komentářů. Vážných i nevážných. Lidé se prostě poslední den v roce chtěli bavit. „Zkusil bych to v obchodě, ale to fakt jen hádám,“ reagoval na dotaz Petr Radník. „Zkuste Láďu Hrušku, má recept,“ doporučoval ve svém komentáři Bobby Komarsz. „Mně ten kaviár bez rohlíku prostě nechutná,“ podpořil svou silvestrovskou recesi tazatel Jarda.

Někteří ale odpovídali zcela vážně. „Tesco už nemá. Asi bude válka,“ napsala například Helena Svobodová. „Lidl vyprodáno,“ doplnila Terezka Šoltysová. „Dopoledne vykoupili Penny, prý ale ještě přivezou, jdu tedy raději do fronty,“ uvedla Miluška. Kromě rohlíků lidé na poslední chvíli sháněli i pyrotechniku na silvestrovskou půlnoc. Té ale na rozdíl od pečiva měly obchody dostatek. „Je to každoroční fenomén, lidé čekají, jestli to na poslední den náhodou nezlevníme. Pak by nám tu ale utrhali ruce,“ řekla prodavačka v jednom obchodním řetězci v Teplicích.

Mezi příznivce bouchaček a petard patří 42letý Josef. „Nestíhal jsem to nakoupit předem, tak to sháním až nyní. Mám na to 2000 korun. Budeme u známých, mají velkou zahradu u domu, tak abychom se trochu o půlnoci pobavili,“ uvedl v obchodě. O půlnoci to pak v Teplicích vypuklo.

Pestrobarevné divadlo nad městem trvalo zhruba půl hodiny. Někteří z Tepličanů se silvestrovské oslavy vydali sledovat z Doubravky, například rodina Karla Schöna. „Super zážitek,“ komentovala noční pohled do světlicemi rozzářené dlaně lázeňského města Dana Schönová.

Samo město Teplice novoroční ani silvestrovský ohňostroj už řadu let nedělá. Bývalý primátor Jaroslav Kubera to každoročně vysvětluje tím, že to jsou vyhozené peníze. „Každý si něco koupí, každý něco má. Tak to stejně nad Teplicemi bouchá. Město dává desítky tisíc do velkého ohňostroje v květnu, když zahajujeme lázeňskou sezonu. A to podle mě bohatě stačí,“ odůvodňuje Kubera, proč je poslední den v roce teplická pokladnice stran výdaje za pekelné divadlo na nebi uzamčená.